Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz denesdr #116669 üzenetére

    Ja, hát sosem tudhatjuk, ilyenkor mire gyúrt a gyártó, frekimenetre - amiben a gyári jobb - vagy arra, hogy elkerüljük a közép fs-ét, ahol a hangszóró a legkontrollálatlanabb, cserébe 100 -> 60Hz között kevésbé "flat"-közeli az átvitel. Na meg úgy is lehettek vele, hogy +1 párhuzamos tekercs (ami a gyári mellé téve igazából vele együtt alkot innentől 1-et eredőben) akkora alkatrészköltség plussz, nagy mennyiségben gyártva, ami "minekoda" ezért az icipici finomításért. De hogy ez miért nem igaz, mindjárt megpróbálom kitalálni. :D

    De megnyugtató mondjuk, hogy ennél sokkal drágább dobozokban is vannak sokkal nagyobb drámák.

    Szóval tökszubjektív ez az egész. Én mindenesetre a középhez úgy méreteztem volna lentebbi HECO helyében a váltót, hogy közép fs-én már nagyon komolyan van csökkentve a hangnyomás - és ebből adódóan a rájutó teljesítmény is. Itt a szemre ~74Hz-es fs púpja a kumulált SPL-hez képest 11dB-vel van lentebb, szóval már itt is kevesebb, mint 1/10 teljesítmény megy ki rá, nemhogy a korrigált esetben. Ergo, a frekimenetnek nagyobb súlya lehet ilyenkor (melyik ujjamba harapjak esete), mint az fs-közelségnek, hiszen utóbbi eléggé inszignifikáns már. Ez esetben viszont az SPL difi a korrekció és korrigálatlan között is mindössze 1dB ebben a pontban, magyarul közel döntetlen, ergo konvergálunk a "tökmindegyhez", hogy van-e rajta ez a korrekció vagy sem. Vagy a szubjektivitás szúrja ki és hallja jobbnak ezt, vagy passzolok, mindenesetre a gyártó 1 tekerccsel bentebb van, VAGY - mondjuk így - mivel ő nem meglévő váltót korrigál, ergo nem +1 tekercse van, hanem a meglévő tekercsét tekeri kisebb induktivitásra a párhuzamosan kapcsolt induktivitások képletének megfelelően, még anyagot is spórolt volna ezzel.

    És itt ki is derült akkor a mese vége: nem gondolkodtak, tehát "jóazúgy", különben most bentebb lennének jópár kilométer rézdróttal a sorozatgyártásban. :DDD

    HECO a Magnat-é: prémcsi vagy sub-prémcsi termékvonal ? :D

    POKE 16017,44 ..... SYS 2077

Új hozzászólás Aktív témák