Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz VoidXs #114756 üzenetére

    A Bosch Serie 6 k* jól mos, csaxólok. :))

    POKE 16017,44 ..... SYS 2077

  • nLali

    senior tag

    válasz VoidXs #114756 üzenetére

    Mondták már, hogy néha naív vagyok.
    Én a drága kábelek gyártóit vagy értékesítőit sem akarom látatlanban egyből gonosznak bélyegezni.
    Ha naívan a dolog mögé gondolok, akkor ez jár a fejemben : Ott van pl a Hama, vagy kicsit feljebb pl a Sommer. Nagy mennyiséget gyártanak, gondolom kedvezőbb feltételekkel, mint a kis szériás gyártás.
    Az egyik nagy mennyiségben, de picibb haszonkulcsban gondolkodik, a másik azaz drága kábeleket gyártó-gyárttató nem kap már beszerzésnél eleve olyan jó árakat. Gyártósora, csomagolása kevésbé modernt, stb. Egyszerűen a működési költsége is sokkal magasabb.

    De lehet, hogy a drága kábelt gyártót sem az motiválja, hogy jól lehúzza a népeket. Lehet, hogy csak szerinte sem normális, hogy minden generáció nulláról induljon, ezért a gyerekeinek a drága iskola mellé egy-egy új házat is venne.
    Ehhez talált egy piaci részt, ahol ez kivitelezhető. Hazudnia kell érte? Nem többet, mint a mosópor gyártónak. De munkát kell beletenni, valszeg sokat. Kockázatot kell vállalni, valszeg sokat. Rossz a motiváció, ha ezért csinálja?
    Szabad piac van. Magas színvonalú iskolákban egyre fejlettebb módszereket tanítanak mondjuk marketingeseknek. Ők konkrétan tanulnak átverést. Nem csak azt, de azt is.

    Én továbbra is maradok a témában nyitott, mindkét fél álláspontja felé érdeklődő.
    Nem belőlem fognak a kábelgyártók sokat gazdagodni, de biztosan veszek egy másik USB kábelt. Hiszek benne? Talán. De szép kék amit kiválasztottam és jobb minőségűnek tűnik. Tartósabbnak, árnyékoltabnak. Hallani fogom? Nem tudom. Érdekel? Nem. Kábelt akarok cserélni, ezért kábelt veszek.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák