Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • denesdr

    addikt

    válasz denesdr #113940 üzenetére

    Ja a hallgatói pozíció lineáris átvitelét nem úgy értem, hogy egy vízszintes egyenes, mert ez nyilván egy nagy fail, ha egy átlagos nappalit vagy lakószobát veszünk alapul, pont az említett Schroeder frekvencia és a hangsugárzónk hullámfrontja összefüggés miatt.

    Szerk.: szóval ezzel az egésszel csak azt szerettem volna mondani, hogy egyáltalán nem biztos, hogy a mikrofonnak mindig igaza van.

    [ Szerkesztve ]

  • VoidXs

    Topikgazda

    válasz denesdr #113940 üzenetére

    És ezzel nem vagy egyedül. Szinte senki nem szereti a teljesen lapos hangot. Mind teszünk rá extra basszust, ki többet, ki kevesebbet. Sokaknak a Harman Curve a kellemes, valakinek a Room Curve, nekem a sajátom, de nem mondom, hogy az a valóság. Ez egyébként a szoba zengéséből fakadó mélykiemelés megtestesülése, ami valamilyen mértékben mindenkinek kell. Ott van otthon, a munkahelyen, az autóban, egy koncerten is... A MüPában például az előadó vagy a hangmérnök kedve szerint szabadon állítható, a plafonból ki lehet engedni elnyelőket, ha valaki rövidebbre kéri. Általában az énekes szokott a hosszabbért harcolni, mert ha zeng a terem, úgy érzi, hogy tovább ki tudja tartani a hangokat. Na ez mind-mind a stúdiófelvételekről hiányzik. Az, hogy flaten nincs mély, az nem azért van, mert nem a valóság, hanem azért, mert közelről vették fel, ami által visszhang és állóhullám nem lesz. Arra készülnek, hogy egy tökéletesen flatre kalibrált ÉS a szoba eredendő mélykiemelésével felülbírált EQ-val szóljanak. Ez nem annyi, hogy azt mondod a korrekciónak, hogy csókolom, 1 flat lesz, hanem vagy egy delta mérés, vagy füllel válogatsz a görbék közül, esetleg nekiesel kézzel. Kellemes? Igen. Valóság? Nem. Baj? Nem. Hülyeség azok után valóságnak hívni a kellemes hangot, hogy pontosan tudjuk, hogy a valóság ízlés szerinti torzítása? Igen.

    [ Szerkesztve ]

    W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

Új hozzászólás Aktív témák