Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • abéla

    senior tag

    válasz bkercso #104485 üzenetére

    És basszus tényleg, hiába a mko-i EMI szűrő (angol, 34.old, de nagyon sematikus), olyan fél méterről szépen hallatszik az erősítő, tápfreki-függő trafózizegése; szerencsére ez, csak mindent kikapcsolva, síri csendben, odafigyelve zavaró.
    Persze mivel pc-ről megy a zene, annak már a minimális alapzaja mellett is már figyelősen jön elő, de ott van, ez tény.

    És most már, hogy tudom mire kell figyelni, simán hallom! ...nakösziszépen :DDD

    Bypass, ECO (ez kb a "jó" sinusos line-interaktívnak felel meg) módban nincs, de pl Battery módban sincs, 50/60hz-en más a zizegés hangmagassága és állandó, tehát gondolom a konverter vagy konverter-inverter átalakítás kapcsán jön elő.
    Ha normál vagy ha 50/60 cvcf módban van, ugyanúgy zizeg (60-nál magasabb).
    szerk: még ezekkel a V és fr. szűrőivel próbálkozom

    De nem tudom,
    és mit lehet ez ellen tenni?

    Tápszűrős elosztót (APC-ket: ezt és + ebből duplán) már tettem elé/mögé, szinte(?) semmi változás (lehet talán mintha tompább, kevésbé "zizegős" lett volna tőlük a zaj).
    Még a line-interaktív kvázi ups-t is bekötöttem a duplásUPS - amp közé, de semmi (+ ezek kombinációi sem jártak eredménnyel).
    (Ja, a kvázival nem zizeg, csak ha battery módban van; ott viszont a duplás csöndes)

    Zene kapcsán tett korábbi megállapításaimat megerősítem, így az ups megtartása mellett jó lenne, ha ez a kis szépséghiba is eltűnne (persze felmerül, hogy egy sikeres szűréssel esetleg a már meglévő előnyök is csökkennének :F )
    ;esetleges, ezirányú ötleteidet szívesen venném.

    szerk: de csak csinján, nem akarok újabb zajokat kihallani az instrukcióid alapján ;)

    [ Szerkesztve ]

    hootka!

  • abéla

    senior tag

    válasz bkercso #104485 üzenetére

    Ha már felmerült mint probléma, akkor megoldásként DC blocker-nek,
    szembejött ez és ez, mint jónak tűnő, "audio-grade"(már ha van ilyen ;) ) ár/érték alternatíva; esetleg valami tapasztalat/tanács ezekkel kapcsolatban, a választást megkönnyítendő?
    (tudom vannak ilyen banggood/dzsunka cuccok is, de most ezeket gondoltam, hogy megkérdezném)

    Ja igen, ha már ár/érték: ezt sajna nem "szeretném" :N .

    szerk: esetleg nem része a termékpalettádnak egy DC blokkoló?

    [ Szerkesztve ]

    hootka!

Új hozzászólás Aktív témák