Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Win-T

    senior tag

    Sziasztok!

    Öcsém vett egy WD Blue Caviar 160 Gb-os IDE-s vinyót. Rendszert szeretnék rá telepíteni, a telepítés rendben el is indul, a partíciókat létrehozom, a formázás rendben lemegy, a fájlokat rendben felmásolja a telepítő de az első újraindítás után állandóan a következő hibaüzenetet kapom: 'Hiba a rendszer indításakor'.
    Amiket már próbáltam: Másik IDE kábel, (mindenféle variációban, egyedül, DVD-vel, primary illetve secondary IDE csatornán, SATA eszköz nincs a gépben), másik tápkábel, jumperek mindenféle variációban, egy memóriával, két memóriával, memóriák másik slotokban, BIOS reset, BIOS frissítés, SMART ki-bekapcsolva. De semmi!!!
    Mivel azt gondoltam belefutottam egy selejtes példányba, visszavittem a boltba ahol vettük, ott megnézték és kiderült semmi baja. A szemem láttára bootolt be róla az XP és a HDD Sentinel is tökéletesnek ítélte. Hazahoztam azzal a rendszerrel amit ott ráraktak, de az eredmény ugyanaz: 'Hiba a rendszer indításakor'.
    A régi 80 gigás vinyója tökéletesen működik a gépben ugyanazokkal az IDE és tápkábelekkel amiket az újjal is használni szertnénk.
    Kérdem én: Mi a jó istent tudnék még csinálni vele, hogy elinduljon ez a hulladék?
    A konfig ha esetleg számít: AMD Athlon 64 3200+, ASUS A8N-E Nforce 4-es deszka, 2x512 DDR1 400, GForce 6800. A táp valami noname ami a házzal járt (erre én gyanakszom egyébként)

    Ötleteket várok mit tehetnék, amiket köszönök előre is!

Új hozzászólás Aktív témák