Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • OceanStorm

    tag

    Üdv. 2010 decemberében vettem egy WD AV GP (WD10EURS) hdd -t mert nagyon jókat olvastam róla. Lényeg hogy tegnap sikerült beüzemelnem, mert az új gépemhez tartogattam. Vagy 4x újratelepítettem a Windows 7 -et, mert a 60 gigás rendszernek kialakított partíció mellett az adatnak meghagyott üres területre azt hittem hogy rendes partíció, később jöttem rá hogy itt nem úgy kell partícionálni mint az Xp esetében. Többször töröltem, és létrehoztam partíciókat a rendszer telepítéseknél.

    Végül a Windows 7 -en belül hoztam létre partíciót az üres területre, amit formázni kellett. A formázást megszakítottam mert nagyon lassúnak tünt, az állapotjelző 10 perc után is 0 -án volt és mégegyszer Win 7 telepítéshez fogtam hogy a telepítésnél "mostmár megcsinálom normálisan a partícionálást" címszóval. Ez sikerült is, végül mikor a feltelepített rendszerben az adatnak létrehozott partícióra léptem már megint azt írta ki hogy formázni kell... fasza, elindítottam és 15 perc után újraindult a gép, az állapotjelző meg még 0 -án volt.

    Majd a bootolásnál a boot képernyőt nézegettem vagy 2 percig míg restartoltam a gépet, és a biosra nyomtam ami be is jött vagy 1 perc múlva. Fasza, a biosban nem találtam a merevlemezt, gondoltam megint elindítok egy Windows 7 telepítést. A gépet újraindítottam ismét, és hát 2 perces boot képernyő majd elkezdett töltődni rendszertelepítő a cd ről. Betöltött, és azt írta ki hogy nincs merevlemez csatlakoztatva, ugyanezt kipróbáltam Xp telepítővel is, az is szintén ezt írta.

    Hogy kizárjak más hibalehetőségeket is, a régi gépemből, a régi vinyómat átraktam az új gépbe, hátha az új géppel van a gond. A rendszer egyből elindult a régi vinyómról, ok az új gépemmel nincs gond. A problémásnak ítélt vinyómat viszont átraktam a régi gépbe, ott is 2-3 perces boot képernyő, lassan betöltődő bios és rendszertelepítő fogadott (és hogy nincs merevlemez csatlakoztatva). Így az tudatosult bennem hogy az új vinyómmal van valami, ami az első olyan 1, másfél órában faszán működött elvileg.

    A garanciára már benyújtottam a kérelmemet, de nektek mi a véleményetek ? A hiba okára azért kíváncsi vagyok.

  • OceanStorm

    tag

    válasz Dzsekó #18228 üzenetére

    Azóta amióta írtam ide a gondom, történt némi változás. Visszaírtak a cégtől a garanciázással kapcsolatban, és holnap adom fel postán de gondoltam még betesztelem egyszer a winchestert előtte.

    Első körben a pihenő után, érdekes hogy már látta a régi és az új gépem is a winchestert. Gondoltam akkor a régi gépemről tolok neki egy formázást, hátha mostmár jó lesz. A gép elég gyorsan bebootolt mostmár, és eljutottam az Xp telepítésig. (Win 7 telepítővel is teszteltem, az adatok egyformák így csak az Xp -vel kapcsolatos dolgokat említem meg.) A különböző töltéseknél kicsit többet gondolkozott az átlagnál, de eljutottam egy bizonyos pontig, mikor magát a telepítőt töltené be. Win 7 és az Xp is ezen a ponton olyan 6-7 percet gondolkozott, mire behozta a partícionáló menüt. Töröltem minden partíciót, és egy partícióra akartam telepíteni a rendszert, be is jött a formázás, nem számítottam arra hogy pillanatok alatt formázza az egy terát, haladt is szép lassan a 6 % -ig, de a 6 % -on megfagyott a formázás, 1 órát vártam hogy lépjen de a 6 -nál kapufa lett az eredmény.

    Ezzel kapcsolatban vélemény ? Nyugodtan igényelhetem a csere winchestert ?

  • OceanStorm

    tag

    válasz liksoft #18272 üzenetére

    Több weboldalon is ilyeneket olvastam róla, meg tapintásra amúgy se tűnt túl melegnek.

    "Hosszas megbízhatóság: Ezen eszközöket magas hőfokon történő folyamatos működésre tervezték, mely követelmény a streamelő digitális audio-video rendszereknél."

    Elvileg egy speciálisan kialakított winchester, igaz én nem arra használnám amire tervezték, hanem otthoni felhasználásra. Mindezek ellenére bírta 1-2 órát.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák