Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ako127

    csendes tag

    Sziasztok!

    Kb egy hónapja vettem egy 1,5 terás Samsung F2 HDD-t, és mivel nem volt időm új Windowst rakni, csak betettem az addigi két másik winchester mellé (egy 40 GB-os IDE-s Maxtor a rendszerrel, és egy 250 GB-os SATA-s Samsung a fontos adatokkal). Minden tökéletesen működött, Windows alól megformáztam, és a 250 GB-osról mindent átmásoltam rá majd boldogan használtam, semmi probléma.

    Most beköszöntött az őszi szünet, így belevágtam a rendszer újratelepítésébe. A terv a következő volt: IDE-s Maxtor kuka, 250 gigás Samu ketté osztása: 50 giga rendszernek, 200 giga játékoknak és a 1,5 terás meg a fontos adatoknak.

    Tehát a Maxtort kivettem a gépből, majd a biztonság kedvéért a 1,5 terásról is lehúztam a SATA csatit, nehogy véletlenül leformázzam (a partíció-kezelő képernyőn előzőleg -nem egyből húztam le- asszem csak 130 gigásnak látta, ami kicsit megijesztett, többek között ezért is akartam gyorsan biztonságba helyezni).

    Tehát a Windows (XP) telepítése közben csak a 250-es winchester volt a gépben, egy 50 gigás rendszerpartícióval, a maradék pedig formázatlanul. Miután végeztem a driverekkel, stb, visszadugtam a 1,5 terásat, és itt jött a sokk, hogy a lemezkezelő valami 1790 gigás formázatlan cuccot lát, ketté osztva, egy formázatlan partícióval (valami D :F ) és egy teljesen szűz területtel:

    Ha bármilyen fájlkezelővel megpróbálom megnyitni a D-t, ezt a választ kapom:

    Szóval nekem az a furcsa, hogy ezt a winchestert egyszer már megformáztam XP alól, és akkor tökéletesen működött, és azóta elvileg hozzá sem nyúltam, most meg egy friss XP nem ismeri fel. :F Próbáljam meg mégegyszer újrarakni a wint? Vagy mit csináljak?

    Légyszi segítsetek, nem szeretnék 500 giga adatot elveszíteni.

  • ako127

    csendes tag

    Hello!

    1,5 terás HDD-t mivel célszerű megformázni, hogy utána minden op.rendszer lássa?

    (Tudom, elég hülyén hangzik, a lényeg az, hogy először XP alól megformáztam, és a következő rendszertelepítés után viszont formázatlannak látta.)

    Az XP telepítőlemeze csak 130 gigát lát belőle, ennél nem enged nagyobb partíciót csinálni.

    Tehát van esetleg valami célprogram új HDD-k formázására, vagy valami tipp hogyan csináljam? (nem rendszerwinyó lesz belőle)

    Kösz!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák