Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz tallica #20534 üzenetére

    "Az alaplapomon 1.0-ás sata port van, a HDD amit vennék, viszont sata 2-es. Ez kompatibilis a sata 1-el, működne? "
    pár hsz-al előbb írtam, igen menni fog (igen ritka az olyan alaplap, amin ezt elxarták)
    viszont fontos, hogy a hdd-t jumperold át SATA1-es üzemmódba, samsungnál általában így: [link]

    "Ha igen, milyen sata kábelt kellene vennem hozzá?"
    Nincs külön SATA1-2-3-as kábel, mindegyik felépítése ugyanaz. Annyi a lényeg, hogy viszonylag jó minőségű, a lehető legrövidebb (nem kell 1 méteres, ha elég a 20cm-es is :DDD ) és ha lehetséges, akkor rögzítő "lemezzel" is rendelkezzen (stabilan, mozgás- és kicsúszás biztosan rögzíthető)

    "Windows XP menne rá, de ha jól tudom ott sata vinyóknál kell meghajtó program. Azt floppyról vagy CD-ről jobb/könnyebb telepíteni, illetve honnan lehet ilyet letölteni?"
    Nem, nincs szükség semmilyen driverre, szerintem kevered az AHCI driverrel, amit gyakran SATA drivernek "hívnak", de valójában az AHCI/RAID driverek lapulnak meg benne.
    Ennek a drivernek akkor van jelentősége, ha az XP-t SATA AHCI módban szeretnéd telepíteni (BIOS-ban ilyenkor ezt be kell állítani, ha van ilyen lehetőség egyáltalán) és az XP telepítésekor lehet floppyról beadagolni (kizárólag floppyról). Ha ez nem lehetséges, akkor marad az integrálás: [link]

    [ Szerkesztve ]

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz tallica #20543 üzenetére

    Semmi gond, azért van a topik, hogy ha tudunk, akkor segítsünk...
    IDE módba tedd és úgy telepítsd az XP-t, semmilyen RAID drivert nem kell telepítened vagy integrálnod. :N
    A RAID teljesen más dolog, úgy feltételezem Neked arra nincs szükséged/nem érint. Ha esetleg érdekel a RAID témakör, akkor KATT

    [ Szerkesztve ]

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Új hozzászólás Aktív témák