Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz hdanesz #51732 üzenetére

    Akkor itt van némi zavar az erőben, mert az előbb még azt írtad, hogy az a D meghajtó (SR partíció) állítólag a HDD-n volt, ami ha igaz, akkor annak eltávolítása után nyilván nem bootolna a Windows. Vagyis akkor inkább az SSD-n volt az, ami szintén nem teljesen normális, mert azok a partíciók alapesetben eleve rejtettek, meghajtóbetűjelük sincsen. Meg ez a "nem látok Windows könyvtárat" kijelentés is elég érdekes, mert a C-n, vagyis az SSD nyilván lennie kell olyannak. :))
    De akkor a megfejtés itt az lehet, hogy vettél/tettél a gépbe egy HDD-t, ami vadonatúj állapotában gyárilag eleve nincsen inicializálva, particionálva, formázva, stb. Vagyis ahhoz, hogy használatba lehessen venni, nyilván inicializálni, particionálni, formázni kell, ami megoldható grafikus felületen és parancssorban egyaránt. Vagy ha esetleg ezek már megtörténtek, de nem jelenik meg a fájlkezelőben, akkor csak meghajtóbetűjelet kell hozzárendelni.

    Ha a W10-nél nem lett kikapcsolva a gyorsindítás és úgy lett leállítva a rendszer, vagy bekapcsolt állapotnál nem a Shift + leállítás módszerrel a teljes leállításhoz, akkor nem meglepő, ha nem lehet belépni a BIOS-ba, hanem bekapcsolásnál egyből a Windows indul. Vagyis erre a megoldás az említett funkció kikapcsolása, vagy Shift + leállítás, vagy újraindítás, vagy a gépházban, illetve a WinRE környezetben a speciális rendszerindítással elérni az UEFI BIOS-t, ilyen egyszerű.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák