Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • klepto

    addikt

    válasz LéVi #263 üzenetére

    Üdv!

    Én is azt tudom mondani, hogy mérlegelni kell. Ebben az árfekvésben (50k) egyik hm erősítő sem fog jól zenélni. Ha olyan hm erősítőt akarsz, amin elfogadhatóan lehet zenét is hallgatni, az jó esetben 120-150k körüli kategóriában találhatsz csak. Ezzel az árszínttel az is bajos még, hogy iugazán hm-re sem jó, mert pici táp, kis tudás, stb. Ha a márka nem számít, pontosabban nem egy márkából akarsz mindent, (én azért választottam a Yamahát, mert így egy márkából tudtam összerakni a rendszert: dvd, erősítő, é sami még hátra van deck és minidisk. Szóval ha nem így akarsz építkezni, akkor én szívem szerint a Cambridge Audio-t [link] ajánlom, ami a jelenlegi legjobb az árkategóriájában mind sztereó, mind hm üzemmódban, sőt még a tőle drágább kategóriában is megállja a helyét! Kevés pénzből nem lehet jót összehozni, valahol kompromisszumot kell kötni. Én megpróbálnám meghallgatni a Kenwood-ot, [link] az alsó szegmensben egy időben az vitte a prímet, de ezt neked kell hallani. Én egyet tanácsolhatok! Az olcsó néha drágább! Vagyis ha most veszel egy olcsó hm erősítőt, és rájösz, hogy nem szól jól, azt nagyon nehéz lesz eladni később, illetve csak nagyon olcsón fogod tudni pénzé tenni, de ha picit még spórolsz, akkor olyat vehetsz, ami kielégít éveken át. A döntés a tied...

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    válasz LéVi #267 üzenetére

    Itt érdemes még nézelődni: [link]
    Ahol azt látod, hogy pénzvisszafizetési garancia, ott megrendeled, kipróbálod, és ha nem tetszik, 30 napon belül kérdés nélkül visszaveszik, és visszaadják a pénzt (nem kötelező levásárolni)!
    Érdemes a termékeknél elolvasni a véleményeket is, sokat segít; illetve az ottani fórumbe is felteheted ezt a kérdést, korrekt választ fogsz rá kapni ;)

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • Rover623

    félisten

    válasz LéVi #267 üzenetére

    Lehetne tudni hogy mit tanulsz...?:DDD

    Szerintem számomra meg fog felelni a Yamaha, mert az nagyobbat dübben,
    ;]
    És ezt ebből szűrted le:

    A Yamahához egy hozzácsiszolt hangfalrendszer volt mélyládával, és több hangszóróval, míg a Kenwoodhoz egy alapkategóriás Magnat, mélyláda nélkül.

    Gratula...:C

    primus inter pares

  • klepto

    addikt

    válasz LéVi #271 üzenetére

    Üdv Lévi!

    Ha majd egyszer visszatérsz, és már túl estél a vásárláson, akkor várom az élménybeszámolódat ;)


    [Szerkesztve]

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    válasz LéVi #293 üzenetére

    Örülök, hogy tetszik :))
    Ennyi pénzből jobbat nehezebb lett volna kihozni. A hangfalakon még gondolkozz, és ha mondasz egy keretösszeget, abban is talán tudok segíteni ;)
    Más.
    Nekem is lenne egy kérdésem mindenkitől.
    Lassan szükségem lesz egy HDMi-s dvd-re. Jelenleg egy Yamaha rendszerem van, de a Yamaha HDMi-s dvd-i nagyon drágák. A középső, DVD-S1700 modell 160.000.-Ft, a csúcs DVD-S2700 190.000.-Ft, az alap DVD-S659 pedig még nem kapható, de gyaníthatóan az is verni fogja a 100.000.-Ft-ot, de tudásban gyengébb lesz a HDMi-t leszámítva, az előd DVD-S657-től, amit jelenleg birtoklok. Ezért rendszercserében gondolkozom, mivel a márka azonos rendszer híve vagyok. Tudom, ez nem mindig előny, de nekem ez a bogaram :B
    A kérdést, hogy mit válasszak a Yamaha helyett, az erősítő oldalról közelítem meg, mivel a lentebb felsorolt márkák dvd-i max. 80.000.-Ft-os áron tudják a HDMi-t.
    Tehát a kérdésem:
    Az új ES kategóriás Sony erősítők mennyire képviselik a régi, sok díjat besöpört ES készülékek műszaki, és hangminőségbeli színvonalát?
    Ezt azért kérdezem, mert a Sony már kiadott olyan erősítőt, ami HDMi 1.2 fogadására képes, vagyis az új BD anyagok hangját képes dekódolni. Vagyis az LPCM 2.0, 5.1, 7.1 hangsávokat képes kezelni, ugyanakkor DTS HD, DolbyTruHD, Dolby Digital+ dekódert még nem tartalmaz a gép. A következő erősítő ami hasonló képességekkel rendelkezik, az egy Pioneer típus, közel 50.000.-Ft-al drágábban.
    Az alapkategóriás Sony ES (STR-DA1200ES) erősítő viszont árban meglehetősen olcsó a régi ES széria indulóáraihoz képest, mindösszesen csak 130.000.-Ft körüli összeget kell érte leszurkolni a pénztárnál.
    Melyik erősítőt éri meg jobban megvenni, melyiknek jobb a hangminősége mind sztereó, mind házi-mozi tekintetben? Az alap ES kategóriás Sony, vagy a hasonló árú Yamaha (RX-V659), esetleg a 20-30.000.-Ft-al drágább Pioneer (VSX-1016), vagy Marantz (SR-4001) netán az 50-70.000.-Ft-al drágább Denon (AVR-2307), vagy a HDMi 1.2-es Sonyval azonos árú (210.000.-Ft) ám ilyen képességgel nem rendelkező Marantz (SR-5001), vagy a még ezeknél is 20-30.000.-Ft-al drágább Onkyo (TX-SR 804) ?
    A válaszokat, véleményeket előre is köszi, és Boldog Karácsonyt mindenkinek!

    [Szerkesztve]

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

Aktív témák