Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • BBéci

    titán

    válasz PLaci58 #10362 üzenetére

    Ha a magassugárzók nincsenek a füleiddel egy magasságban, megette a fene az egészet! :(
    A szekrény teteje az egyik legrémesebb hely hangdobozok számára. Oda befőttek valók. :D
    Nálam a háttérsugárzók állványa tüskékben végződik. Picit megfúrt egyforintosokat tettem alájuk, hogy ne álljanak bele a bükffa parkettába.
    Egy ideig az állvánnyal megegyező magasságú könyvespolcon álltak. Áthelyezés után csökkent a mélytartomány ereje, de sokkal precízebb, megfogottabb lett. A felsőbb régiók tisztábbaká, a hangszerek elkülöníthetőbbé váltak, nem egy masszát hallottam.

    Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

  • nebulo5

    senior tag

    válasz PLaci58 #10362 üzenetére

    Lehet, egy kicsit fogalmi zavarban szenvedhetsz... Általában, a polcsugárzók (amiket szekrénytetejére, polcra lehet helyezni), gyárilag nincsenek tüskékkel ellátva. De ezeket, igen gyakran (a jobb hang elérésének érdekében) álványokra szokták helyezni.
    Az álló hangsugárzók (floorstanding) szinte mindig el vannak látva tüskékkel! Mert nagyon nem mindegy, hogy a hang ejtette rezgések, hogyan kerülnek "közlésre" a padló felé. Minimálisra kell a rezgések "közlési keresztmetszetét" csökkenteni. Már több esetben tapasztaltam panel lakások esetében, hogy a beton födém (ez esetben padló) átvette a rezgést, és egy fajta (jobb kifejezés hiányában) zöngét adott a hangképbe. De mihelyt a közlési felület 4 tűhegynyire csökkent, ez a hang elmaradt.
    A hőszigetelt padlószönyeg átlyukasztását meg tudod előzni, ha a tüskék hegye alá 1 - 1 ötforintost raksz. Hi-fi boltokban lehet ilyen kis korongokat venni, amelyek középpontjában kis bemélyedés (fészek) van fúrva, a tüske hegyének fészkéül. De ezt a pénzérmék egész jól kiváltják.
    "Soha nem volt "tüskés" handobozom és szépen szólnak anélkül is"
    Ezt honnan tudhatod, ha még nem próbáltad tüskékre helyezve is meghallgatni őket?
    "a szomáliai gyerek sem kér karácsonyra kinder tojást, mert nem tudja, hogy egyáltalán van olyasmi....." :DD
    Persze, ez csak az én "agymenésem" amiket már megtapasztaltam... te pedig, tégy saját megitélésed szerint.

    Üdv: nebulo

  • nebulo5

    senior tag

    válasz PLaci58 #10362 üzenetére

    PLaci58!
    Talán ez a cikk elolvasása elindít benned egy gondolatmenetet, és ráébredsz: nem is olyan egyszerű kiválasztani a hangsugárzókat, és főleg azokat jól elhelyezni a zene hallgatásra / filmnézésre szánt helységben.
    És mennyire igaz, hogy a jó minőségű hangsugárzók hangját a rossz elhelyezéssel elronthatod!

    Üdv: nebulo

Aktív témák