Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hamzamark

    csendes tag

    Sziasztok!

    Nextcloud server beállításban kérném a segítségeteket.

    - Adott egy windows 10-es gép ( wifin csatlakozik ), docker desktop és a containerben fut a Nextcloud AIO ( mindent ezen leírás alapján csináltam: https://nextcloud.com/blog/your-guide-to-the-nextcloud-all-in-one-on-windows-10-11/ )
    - Duckdns-ben létrehoztam egy domaint és a serveren fut az updater (duckdsn java updater)
    - Xiaomi Router AX3200, portok nyitva: 80 TCP, 443 TCP
    - Statikus IP beállítva és a routerben DHCP Static IP Assignment-ben pedig a server gép hozzáadva ( ha ez számít )

    A Nextcloud sikeresen fut, de amikor megnyitom a domain-em, akkor nem érem el a gépet, "connection timed out"-ot kapok.
    A portokat megnéztem "portchecker.co"-ban és a 80,443 valami oknál fogva zárva vannak?!

    Az egészről csatoltam képeket (bocsi, hogy telefonnal csináltam, de egy harmadik gépről írok most).

    Nem tudom, hogy esetleg más portokat is meg kéne nyitni vagy a Windows tűzfalon is engedélyeznem kéne valamit, dockerben vagy duckdns-el van valami vagy más probléma lehet? Ha esetleg valamilyen log megosztásával segíthetek, akkor csatolom azt is.

    Csatolmányok:

    Segítségeteket előre is nagyon szépen köszönöm!

  • hamzamark

    csendes tag

    Először is nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

    Pont tegnap néztem egy Novaspirit videót erről a tailscale, wireguard dologról, de gondoltam elsőnek megpróbálom így, ahogy leírtam. Nekem is úgy tűnik, hogy jól állítottam be a dolgokat, szóval az lehet, amit leírtál.

    Mindenképp kipróbálom ezt a verziót, ami írtatok és majd beszámolok róla!

    Ha másnak is van ötlete, akkor várom szeretettel! :)

  • hamzamark

    csendes tag

    Sziasztok!

    Egy kis update (és majd egy további kérdés):

    Köszönöm a segítségeket, de egyelőre szkippeltem a Tailscale-t, mert olyan tunnel-t akartam, amihez jár domain és szerencsére találtam is egyet: Pinggy.io

    Egyelőre jónak tűnik és nekem megéri a havi 2,5 dollárt, hogy kapjak domain-t és subdomain-t is. Tényleg semmi b*szakodás és még tesztelni is tudod telepítés nélkül ( guide a főoldalukon ).

    A másik dolog pedig Nextcloud-al kapcsolatos:

    Szóval adott a korábbi gép, Nextcloud telepítve Dockeren belül ( mellé a Mariadb ). External storage telepítve és az lenne a kérdésem, hogy "Local" hogyan adok hozzá mappát, ami a docker-en "kívül van"? (tehát nem, mint volume vagy hasonló...vagy egyáltalán lehetséges máshogy?).

    Tehát a Windows gép, E meghajtóján lévő "nextcloud_data" mappát ( tehát E:\nextcloud_data ) szeretném csatolni, mountolni. Mit kell a configuration-be írnom?
    Mindenképpen volume-ként kell hozzáadnom? ( ha igen, akkor ennek mi a pontos menete? )
    Docker-en belül Portainer-t használok (!).

    Illetve van olyan lehetőség, hogy már a Nextcloud telepítésekor ( $ docker run -d -p 8080:80 nextcloud )
    megadom neki, hogy a fentebb említett data mappát használja?

  • hamzamark

    csendes tag

    válasz daninet #8561 üzenetére

    Tehát akkor, ha jól értem, akkor mikor telepítem dockerben a Nextcloud-ot, akkor az egész így fog kinézni?

    docker run -d -p 8080:80 nextcloud
    -v 'E:\nextcloud_data':'/mnt/nextcloud_data:'rw'

    Majd ezek után External telepítése, Local hozzáad és a configba pedig beírom, hogy:
    /mnt/ nextcloud_data ( mint a csatolt képen )

    ??

  • hamzamark

    csendes tag

    válasz daninet #8563 üzenetére

    ( igen, a telepítésnél én erre gondoltam :B )
    Nagyon szépen köszönöm a részletes leírást! :R

    Kezdő vagyok még ebben a témában,ezért vannak ilyen basic kérdéseim vagy kicsit félreérthetőek.
    Szóval egy tároló mappát/tárhelyet szeretnék külön mountolni, nem kimondottan a nextcloud data mappájával szeretnék bármit is csinálni (az maradhat a default is).
    Tehát, ha jól értem akkor csak annyi, hogy az általad leírt útvonalakat mountolom és plusz azt, amit majd külön az External-ba beállítok, mint Local.

Új hozzászólás Aktív témák