Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stigma

    addikt

    Sziasztok.
    Otthonra szeretnék egy kis, kompat NAS-t építeni, mert a jelenlegi felállást szeretném lecserélni.
    Amire szükségem lenne:
    - kis méretű NAS/HTPC/DIY szerver pl.: NUCvagy épített NAS
    - Samba megosztás
    - Transmisison
    - Pi-Hole
    - Eseteg távoli elérés => Nextcloud vagy sima VPN Server
    - Telefon Backup (adatok tárolása)
    - Filmek/Sorozatok tárolása

    Jelenleg egy Gigabyte Brix N3150-es gép , 4GB ram, 1TB HDD + 32GB-os Pendrive , melyen Libreelec fut.Nagy hátrány amiért cserélni akarom, mert 1 db Sata port van rajta, és max olyan megoldás lehetne, hogy az 1db SATA portra SSD-t kötök, és a belső HDD-t külsőbe teszem.
    Ezt kiváltanám egy NUC/épített icikepicike NAS + Amlogix S905X2-es lejátszóval és akkor hosszútávra meg vagyok oldva, mer ha a jelenlegi TV/Sorozatok melyeket leszedünk FullHD-ban ehelyett jobb minőség lenne, akkor azt is elbírja a rendszer.(4k, HDR-re gondolok)
    Amiket néztem:
    - HP Elitedesk 705 G2 : Link
    - HP ProDesk 600 G1 DM : Link
    - Lenovo M92: Link
    - Használtan J3455 / J4105 ITX-es lap + 4GB ram + 2TB HDD + SSD....
    - Asrock H110-es valamillyen ITX lap + G4560/G4560T + 4GB ram + ....
    - Vagy amit ti ajánltok :DDD

    Ami fontos nekem:
    - A gépben legyen 1 SSD hely (msata vagy M.2)
    - 1 db HDD hely ami 3,5/2.5-es... 1 db 2TB-os HDD menne a helyére
    - Nagyon pici legyen, mert sok helyem nincs sajnos ahova tervezem
    - Árban új vagy haszbált, MAX 40k (HDD nélkül)

    Viszont elgondolkodtam azon is, hogy amit hazaviszek Amlogic box, S905X2, melyen Coreelec van, ahhoz vennék egy külső HDD-t és a linuxos repokból ezt a pár dolgot feltenném kézzel.
    Samba, Transmisison, Pi-Hole(ezt hétvégén megnézem) telepíthető rá, így max egy 2,5/3,5-es Külső HDD-t kellene vennem és minden megvan.
    Szerencsémre a kis Amlogic Box-on van USB 3.0-s kimenet, mellyet teszteltem és elég jó írás/olvasási értékeket adott egy sima 2,5-es házban lévp 500-as HDD-vel.
    2,5-es HDD-t azért eltöretem és nem írtam külső ház esetén 3,5-es HDD-t mert fontos hogy színte hangtalan legyen, igaz szerintem egy WD Purple 2TB-os HDD-nek sem sok hangja lehet 5400-as fordulaton.
    Nagyon low Budget megoldásnak megfelel, ha nem találok mást de ki mit ajánl?

    Segítséget előre is köszönöm. :R

    [ Szerkesztve ]

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

Új hozzászólás Aktív témák