Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz shalafi66 #24257 üzenetére

    Mint írtam mindene SAL, így a hangváltó és még a doboz is :D

    Ellenállás azaz, ha nem tér ki akkor van megszakadva nem? Van két új autóshangszóró ott mér 3.6-3.8ohm körül... ha nullát mutatna akkor szakadt nem? Hangváltót így nem lehet mérni? Nem a jelleggörbéje érdekel hanem hogy a jel átmegy e rajta. Ez ha működne és erősítő is volna majd hozzá akkor pince/konditermi hangfal lenne belőle... és amíg nincs megoldva a csörgő visszhang gyakorlatilag tényleg mind1 miből áll a cucc.

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • Mikisys

    őstag

    válasz shalafi66 #24257 üzenetére

    A JBL is távolkeleten gyártat, a kommersz szériát (ezt a CS 1214-et is) egészen biztosan.
    Nem ez a lényeg, hanem hogyan szól a megfelelő dobozban.
    -
    Nos, mértem amit tudtam a SAL SBX-3040/BK hangszóróján, ami nálam van. Lehet, hogy a többi jobb, vagy rosszabb, majd kiderül. Kinézetre jó, "szép munka". (Azért a kevlár(?) membrántól nem estem hanyatt)
    Méréseim:
    Zo = 8,05Ohm 100Hz-en, Zo = 21,5Ohm 1kHz-en.
    Re = 7,4Ohm
    L = 2,72mH
    Fs = 28,4Hz
    BxL = 14,6
    A régiről mért adatom nincs, az adatlap alapján lényegesen eltér az induktivitása.
    Más adatot egyelőre nem mértem, ahhoz már nem mindent tudnék biztosítani.
    Valószínűleg a mozgó tömeg kisebb a régihez képest, ezért csak "virtuális méretezés" alapján a Vas kb.70-80 liter közé jósolható.
    -
    Ami aggasztó, az az, hogy rendkívül erősen rezonál az egész hangszóró a rezonanciapont közelében, a mágnes, a lemez(!) kosár, szinte szétrázzák magukat. Remélem azért dobozba építve és a mágnest külön megfogatva(!) talán nem fog szétrázódni a hangszóró. Nem is mertem 5W-nál jobban meghajtani, már ekkor mászott mindenfelé, megfogni is alig bírtam, engem is majdnem szétrázott.
    Kétséges a terhelhetősége, én 50W-nál többet megfelelő dobozban nem mernék ráküldeni, lásd a fentebb írtakat.
    Hmm.

    Üdv!

Új hozzászólás Aktív témák