Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pjen

    félisten

    válasz macilaci78 #85047 üzenetére

    Kalapálni bármin lehet, de ha habosra vered hiába fened. Az nem úgy működik, hogy veszel egy kaszát és kaszálsz. Te tudod a legjobban. Egy motoros kaszát viszont mindenki tud használni.

  • Spec

    őstag

    válasz macilaci78 #85047 üzenetére

    Egyébként valóban ez is egy fontos szempont. Nálunk (Pécs) pl. hétvégén elég korlátozottan lehet motoros eszközöket használni "kertművelési" célzattal.
    Hétköznap reggel 7-től este 8-ig, szombaton és ünnepnapokon reggel 9-től este 7-ig, vasárnap meg egyáltalán nem lehet. Egészen pontosan így szól a vonatkozó rész a zajos rendeletben: "tilos háztartási tevékenységet kielégítő kertépítéssel és zöldfelület-fenntartással kapcsolatos, zajt keltő tevékenységet folytatni"
    Persze sokan sz*rnak rá, de elég egy hülye szomszéd és akkor keményen megszívja az ember.

    Na most innentől kezdve mindegy, hogy elektromos, benzines akármivel csinálod, az bizony zajjal jár. És hát az ember bizony a munka és szabadidő mellet, bizony van hogy rákényszerűl, hogy az említett időszakon kívül is irtsa a gazt, főleg tavasszal, nyár elején, amikor kb. hetente 2x kell vágni úgy nő. Na ilyenkor megfizethetetlen egy jó kézi kasza. Annak halgathatják a suhogását. :)

    Én se azért szoktam a kézi kaszával vágni, mert szeretem a derekamat rommá gyepálni, hanem szükségszerűségből is részben. Egyébként tény és való, hogy a legkevésbé környezetszennyező. Se áram, se üzemanyag, se kenőanyag nem kell hozzá, nincs műanyag szennyezés, semmi. Jah, és még edzésnek se utolsó. Viszont a hátat, derekat nagyon egyoldalúan terheli meg sajnos.

    Top cat: "Kaszálni meg nehéz és érteni is kell hozzá. És azt nem is tudod akármikor használni."
    Na ez pontosan így van. Én mázlimra még megtanultam annó rendesen nagyapámtól. Igaz akkor nem élveztem, mert amikor az egy holdas gyümölcsöst kellett kézi kaszával 2-3 embernek végigkaszálni, évente legalább 2x, na azt köszi. Nagyon utáltam. De jó kaszával, megfelelő körülmények mellet, nagyon szépen lehet csinálni.

    pjen:
    "A motoros kasza mikróműanyag szennyezése hibahatáron belül van."
    Én erre nem vennék mérget. Bár pontos adatom nincs nyilván, mert foglalmam sincs mennyi a világ össz damil termelése évente, de az gyakorlatilag a talajban landol, hiszen semmilyen lehetőséged nincs a visszagyűjtésére. A műanyag csomagolóanyagok legalább részben visszagyűjthetőek, akár újrahasznosíthatóak. Persze az már más kérdés ez mennyire megy hatékonyan az adott országban, de a lehetősége legalább adott. A damilnál ez nincs meg.

    "Meg a legfárasztóbb is. És meg kalapálni és fenni is meg kell tanulni."
    Ezzel egyet értek. Bár sok múlik a jó kaszán. Ha nem egy vacak új fajta lemez kaszád van, amit mostanában lehet venni, és olyan a hangja mint egy bádognak, akkor jobb a helyzet. Én ezért vettem dirket használta a pécsi vásárban egy öreg bácsitól rendes békebeli kovácsolt kaszát, igazi, régi fajtát, mert azzal nincs annyi probléma. Ritkábban kell fenni, kikalapálni meg elég szinte 5 évente egyszer.
    Abba nem kell belehalni. Sajnos öregapám régi kaszáját sikerült eltörnöm, és akkor kellett vennem egyet helyette, de ez is megteszi. A hangján lehet hallani, hogy más anyag. A jó kovácsolt, edzett acél kasza szépen cseng amikor fened. A bolti lemez kasza, meg olyan mint amikor a pléh lemezt reszeled kb.

    "They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

Új hozzászólás Aktív témák