Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Z_A_P #75609 üzenetére

    Léteznek vízszigetelő krémek/pálcák. Alap állapotban vízben oldódóak, majd a nedvesség hatására eljutnak a kapillárisokba, ahol kikristályosodnak. Anyagtól függő, hogy milyen sűrű furatozás kell az építőanyag fugájába, amin keresztül bejuttatható.

    Talán ezt belülről meg tudnád csinálni a szomszéd nélkül:

    Nálunk a DryZone lett, és persze messze még a sok-sok év vége, amit ígérnek, de eddig bevált.
    (Hasonló a setup mint nálad, csak a mi falunkig a kocsibeállót betonozták fel. Normális vízelnyelés nincs, csak egyszerűen a saját házuktól elfelé lejt a beton - történetesen mifelénk.

    Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

  • Essejó

    veterán

    válasz Z_A_P #75609 üzenetére

    Azért a helyedben én biztos becsattognék az önkormányzathoz is. Ugyanis az nem járja, hogy az ő trehányságuk miatt ázik a falad. Adott esetben kötelezhetik az ázás megszűntetésére. Vajon volt-e engedélye egyáltalán a terasz építésére? Szerintem kutyakötelessége lenne engedni még bontás útján is (alapból a képen látszik, hogy azt a lábazati követ a te falad vakolatába vésték bele, ez már eleve kimeríti a birtokháborítás fogalmát), hogy víz szigeteld a faladat ami az ő terasza miatt ázik. Viszont a hőszigetelés az már problémásabb, ugyanis telekhatárra vagy építve, és senki sem kötelezheti arra, hogy neked megengedjen +10 cm átlógást (még 1 centit se) az ő telkére. Ez jó szomszédi viszonyon múlik, hogy engedi-e vagy sem. És egy kierőszakolt terasz bontás a víz szigetelés miatt, erősen csökkenti a cm-ben mérhető szigetelés átlógásának az engedélyezésére való hajlandóságot. Szóval kicsit a 22-es csapdája a dolog.

    Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

Új hozzászólás Aktív témák