Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pete55555

    Topikgazda

    válasz PitLee #72908 üzenetére

    Nem, mosógép felé van rakva. Mire gondolsz, hogy egyszerűbb elmutatni? Néztem már szétszedős videókat.

    #72903 cinemazealot
    Én azt sejtem, hogy nekem sz*rabbul fog kinézni, ez a tied nem is tűnik olyan vészesnek.

    #72902 PROTRON
    Köszi a választ, legalább megerősítettél benne, hogy ez így nem normális.
    Amúgy igen, dugaljas, külön kismegszakítón van, de normál nappali áramról megy (sajnos).
    Gondoltam én is az időkapcsolóra, van is itthon, de akkor meg azt gondolom, hogy nem, vagy nem mindig lenne elég a melegvíz*. Illetve szeretnék ennek az állapotnak hamar véget vetni, megyek is, és veszek hozzá ezt-azt, és pénteken, szombaton szétkapom.

    *ehhez hozzátartozik, hogy most épp itthon rohadunk a hülye Covid miatt, bár asszony tesztje negatív (megint) én meg home-officozok. Így "bármikor" kellhet melegvíz.
    Hosszú távon viszont nem hülyeség, mert nap közben ha dolgozunk biztosan nem kell melegvíz.

    [ Szerkesztve ]

    ...Szeretem leracsniztatni...

  • PitLee

    őstag

    válasz PitLee #72908 üzenetére

    A bojler kialakítása
    A kék csonkon jön a hideg víz, de egy sapka a csonk végén meggátolja, hogy fent lévő meleg víz réteget felkeverje közvetlen, így alul rétegződik és aktiválja a termosztátot és a bojler fűtést (már ha szolgáltató vagy tulaj is úgy akarja :DDD )
    A piros csonk felül a meleg vízrétegben végződik ezt használjuk ki a vízkötlenítéskori leeresztéskor, itt kap majd levegőt és a kéken lefolyik.

    Első az áramtalanítás és annak ellenőrzése !


    Leeresztés a la slág
    YT videóAhogy a szaki csinálja.
    + nem árt már korábban akár előzőnap is lekapcsolni, kihúzni a bojlert, forró víz az nem játék.
    + a ha a bojler bemenő hideg vizet ha elzártad ettől függetlenül marad egy kicsiny nyomás a rendszerben ezt pl: a melegvizes mosdócsap vagy a biztiszelep kinyitásával is leeresztheted,
    majd a melegvizes mosdócsapot el zárva, lehet lekapni a biztiszelepet és rá a slagot, valami víz így is folydogál, de mégse nyomással spriccel.

    Leeresztés a la zárófedél
    A zárófedél lazításos technikánál azért lehet "szentelni" rendesen, ha nem úgy sikerül az a lelazítás, még a plafonon is "sárgalé" lesz.

    Leeresztés a la csap
    Házba bejövő hideg vizet zárni, nyomás leereszt, csapok elzár, biztiszelepet lekap, hideg vizes flexi csövet visszarak, mosdó hidegvízcsap kinyit egy másik csapon meg a meleg, max az egész herce-hurca utána a perlátort leszedni kitakarítani

    Leeresztés a la biztiszelep
    lakás hideg bejövő zárva, bizti szelep nyit, mosdó melegvízcsap nyit

    Arra, erre értettem hogy nehéz leírni, mert ha azt írom pl: "vedd le a bizti szelepet", de te nyitva hagytad a meleg vízcsapot vagy lelazítottad a flexit a melegvízcsokot akkor a biztiszelepnél ömleni fog a víz..
    tehát olyan leírást írni ami minden eshetőségre kitér időigényes, miközben a helyszín meg lehet eleve kizár lehetőséget amikkel nem is kell foglalkozni.
    Pl.
    Én a pincei bojlerből, mivel ott nincs lefolyó, kompresszorral nyomattam ki a vizet a fenti kádba.

    - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    A fogyasztás meg szintén sok tényezős, az ismim egyedül él de 120L bojlert vett , nincs éjszakai árama, de vett időzítős órát így csak délután fűt a bojler mielőtt hazaér melóból, és megnézte mennyi idő kell neki, annyi időt állított be neki, este lezuhanyzik fürdik, és még reggelre is van meleg víz. Fogyasztása minimális.
    Ami érdekes, hogy a vízkövesedést már "előre tudja" mivel a kapcsoló óra miatt megfigyelte mennyi idő a bojlernak felfűteni a vizet, és ha ez az idő elkezd növekedni és tartóssá válik, akkor már tudja hogy mehet is a vödörrel vízkövezni.

Új hozzászólás Aktív témák