Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gyarmati_

    senior tag

    válasz DJGABI #72445 üzenetére

    Én használok sűrített levegőt kocsi takarításhoz. Jól fellazítja a szövetekből a port, amit utána könnyen kiporszívózok.

    EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

  • imibogyo

    veterán

    válasz DJGABI #72445 üzenetére

    Csak kíváncsiságból utánaolvastam a sűrített levegős, kompresszoros tisztításnak elektronikai eszközök (számítógép elsősorban) esetében, ha már egyszer tizenéve kompresszorral takarítom a gépeimet (ráadásul nekem olajos a gépem és nincs semmilyen leválasztóm/előkészítőm a rendszerben). Röviden: "ne tedd, mert mind meghalunk"... :B :DDD

    Azt találtam, hogy elektronikai eszközöket nem igazán javasolják kompresszorral kifújatni több okból sem:
    1. A rossz beállításból fakadó túlzottan nagy nyomás:
    ami esetleg leszedhet valamit a nyákról 10 barnál, ami még később jól jönne ha ott lenne. Ez persze 100% user error, de hát láttunk már sok mindent főleg ebben a topikban... :DDD
    2. A ventik esetleges komolyabb felpörgetése (palackra is igaz lehet):
    ami állítólag azért lehet veszélyes, mert lényegében kicsi generátorokká alakítod át ezzel a ventiket (több helyen olvastam, láttam/hallottam), ezáltal az alaplap kimenetein keresztül megsüthetsz valamit. Esetleg érdemes erre figyelni és lefogni a ventiket a fújás idejére (én nem szoktam).
    3. A legtöbb esetben, otthoni körülmények között a kondenzátum leválasztó / előkészítő hiánya (víz-olaj permet juthat a nyákra), és az eszközön tapasztalható esetleges lokális kondenzáció eshetősége miatt (palackra is igaz lehet). Ami ellen megint relatíve egyszerű védekezni, takarítás után egy kis ideig ne indítsd be az elektronikai eszközt és kész.

    Én rengetegszer takarítom kompresszorral a gépeimet, tegnapelőtt pedig sokadjára lombfújóval fújattam ki telibe a "műhely/szimulátor" gépemet ami folyton poros és amiben úgy pörögtek a ventik, hogy azt hittem felszáll, de köszöni szépen még mindig jól van (ahogy a többi 10-15 gépem is amiket havi/félévi rendszerességgel tisztogatok). Csak gondoltam leírom az olvasottakat/látottakat a "jobb félni, mint megijedni" gondolatmenetet szem előtt tartva.. :P

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák