Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TESCO-Zsömle

    félisten

    válasz Sokimm #49226 üzenetére

    Én a hőtan második főtételét hoztam fel, te pedig egy megérzést ellenérvnek. Sajnálom, ha megingattalak a hitedben, nem volt szándékos. Hogyan érveljek tudományosan megérzések ellen? Bármit mondok is, te érezheted másképp.

    Írtam, hogy a nyák be van vezetékezve. Sűrűn. Ott vezetik ki a kis szürke téglatest csatlakozásait a lábakra/érintkezőkre. Ez fém és vezeti a hőt. A BGA tokozást direkt úgy találták ki, hogy a tokozott elem a forrasztási pontokon keresztül a nyáknak adja át a hőt. Minden, ami nyákon fűti azt. A hő minden irányba terjed. Ahhoz, hogy a képen látható processzor nyákjának a széléhez eljusson a hő, kb 2cm-t kell megtennie. Ahhoz, hogy a borda ott fűtse nem csak a bordán át kell megtennie ugyanezt a két cm-t, de előtte át kell lépnie a pasztába majd a pasztából a bordába. Ezek mind hőlépcsők. Nincs paszta a világon, ami olyan jól vezetné a hőt, mint maga a borda. Aztán miután eljutott a bordán a nyák széléhez, ott sugárzó és közvetett módon kéne fűtenie a nyákot. Még ha fémmel támasztod is alá, bizonyára nem kened meg pasztával, tehát ott még levegővel is rontod a hőátadást. Mindezt úgy, hogy közben a borda többi része adja le a hőt a levegő felé.

    Mint mondtam, egyszerűen képtelenség a bordát a processzorral úgy felmelegíteni, hogy a processzor körüli nyák hidegebb legyen, mint maga a borda.

    De nem fogok belemenni egy bonyolult és szükségtelen termodinamikai számítás kifejtésébe, főleg egy olyan ember felé, aki a második főtétellel vitatkozik és attól fél, hogy majd a hűtőborda fogja fűteni a processzort, mert egyszerűen nincs értelme.

    Ne vedd rossz néven, nincs személyed irányában szemernyi ellenérzésem se. Ha a hangnemet sértőnek találod, az csakis a saját sértettséged, én csupán megpróbálom a lehető legérthetőbben körül írni a helyzetet, de nincs könnyű dolgom, mert ebben az országban mindenki okos, mindenkinek konkrét elképzelései vannak mindenről és ha valamit kérdeznek, általában nem választ várnak, csupán megerősítést, hogy amit gondolnak az úgy van. Ezért megyek bele egyre kevesebbszer az ilyen vitákba, mert a legkisebb segítségnek is sértődés lehet a vége.

    Ez itt a barkács topic. Csináld meg, kérj kölcsön egy lézeres hőmérőt és mérd ki. Ennél egyszerűbb módja nincsen. Ami pedig a hűtést illeti, amíg a borda hőleadása és a processzor hőfoka megfelelő, addig gyakorlati szempontból édes mindegy hogyan/miként áramlik a hő odabent.

    Sub-Dungeoneer lvl -57

Új hozzászólás Aktív témák