Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Satyricon

    addikt

    válasz Pete55555 #44027 üzenetére

    Szerk.: Bocs, nem csak Neked megy!
    ---------------------------------------------------------------------------

    Na srácok, ezt csináltam mostanság(A végére tartogatom a poént :DD ) :

    világítóslábú mélynyomó állvány

    Egy kis leírás előtte: 2mm-es acél lemezt lecsiszoltam, majd méretre vágtam(350x300mm) Kimértem a széleitól 50-50mm-t, majd pontozóval megpontoztam. Fogtam az átlátszó talpnak való anyagot(lentebb lelövöm a poént, mi is az) és az átmérőjét lemértem. Majd a sugarának megfelelő nagyságban köröztem rajta az előbb megpontozott rész körül(hogy lássam, mm pontosan oda fog illeszkedni az átlátszó talp). Aztán fogtam az alufóliát, és 1mm-el kisebb karikákat vágtam, mint amilyet karcoltam az acél lemezre. A pontozásnál olyan furatot készítettem, hogy beleilleszkedjen a led, ami a talpat megvilágítja. Aztán ráragasztottam a 4db alufólia darabot körbekarcolt részhez, és ráragastzottam az átlátszó talpat(F.BS-sel ragasztottam. Az alufólia azért kellett, mert sokkal jobban visszaveri a led fényét az átlátszó talpban, mint maga az acél lemez, ami egy idő után úgy is bemattul) Szóval alufólia ragasztás után a talpat ráragastzottam, amit aztán beragasztottam ragasztócsíkkal, majd zsírtalanítottam az acél lapot. Jött a festés. Matt feketével lefújtam 2 sorral, és mire megszáradt, ment bele a 4db kék led. És akkor mutatom a képeket:





    Na meg lelövöm a poént:

    Igen, jól látjátok: Csaptelep tekerő gomb a világítós mélynyomó talp XD :))

    Szerk2.: Az acél lemez állapota elég tré volt! meg volt hullámosodva, amit próbáltam belőle óvatosan kikalapálni, ami sajna meglátszódott a felületén! :(( Legközelebb nem így csinálom! Na de mindegy, mert úgy se látni! Csak a talpat, ami világít! :DDD

    [ Szerkesztve ]

    (lOo \ (llll) (llll) / oOl)

  • NEMO1968

    őstag

    válasz Pete55555 #44027 üzenetére

    Szia!
    Nem vágom az aktív hangfalakat,de 220-ról megy?
    Próbáld meg fordítva bedugni a konnektorba,néha segít(ilyenkor valami földelési gond van)
    Lehet hogy a trafó vasmagját hallod búgni,ahogy rezegnek.(ezt hallod néha nagyban a trafóházak környékén)
    Mikor a potit cserélted,minden testmadzagot visszakötöttél forrasztottál?

    Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

Új hozzászólás Aktív témák