Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz subaruwrc #17630 üzenetére

    hát még én... :K

    ha a riser kábel megy, akkor pontosan tudom, hol fog eldőlni az egész: az accelero hőcsövei ahol találkoznak az aluprofil bordákkal, a közvetlen környezetben mennyire tudom hatékonnyá tenni a hőleadást.
    azaz: a hőcsövek egyik oldalán a legvasatagabb aluprofil bordát rakom, amit megkapni, azt még ott rögtön bővitem is + lemezekkel. de az ellen befogó nem lehet vastag, hiszen ott lesz rögtön a vga nyákján a ramokat és vrm-et hűtő fekete borda. így az ellenpanel csak a nyákon túli részen tud kiszélesedni, és rendesen hőt leadni. a vga fölötti részt le kell vágni, marni....

    itt lehet a buktató. ezt a cpu hűtésnbél is már látom. de nagy előny lesz a cpu mod hűtésemmel szemben, hogy itt a hőcsövek az aluprofil bordák éleivel párhuzamosan lesznek bemarva az aluprofil talpába. a mugennél ez kersztben tötrént. azaz az alsó hőcső melegét ahogy átveszi a borda, és menne fölfelé, rögtön beleütközik a következő hőcsőbe: itt jól látható a probléma.

    a vga hűtésnél a csövek nem így, keresztben fognak menni, hanem fölfelé...
    sokkal jobb lesz a hőátadás, és a hőelosztás is....
    viszont hőből is 3x annyi lesz hozzá....

    az elfűtéstől nem félek, mert a tömeget addig növelem, amíg jól esik...

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Új hozzászólás Aktív témák