Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gban

    Közösségépítő

    válasz macko20 #17321 üzenetére

    Rosszként cseréltem a lapot, korábban ezt szereztem be, ez is megy már :K
    A mostaninál szerencsém volt hogy akitől van, nem nézte meg az alját, ha mondja hogy égett, biztos nem kérem.
    Ő jóként vette, utalás után, aztán kibontotta és ámult.
    Akitől vette, hirdette a ramot is külön, ami ebben égett meg, a fotón ott virított a hiányzó lábhely a ramon, olyan képet tett fel.

    Postázást nem vállalok.

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz macko20 #17321 üzenetére

    nah, megvan az új, (feljebb beképelt), ház. ma kicsit megkopasztottam a sallangtól, holnap jön némi felx. tetőlékelés, és alul a tápnak kialakítok egy + szellőzést, és a 220 bejövőnek.
    új lapért is megyek holnap: asus p5q premium. bazi réz bordák, hőcsővel összeködve. ha az nem elég passzívban, akkor nem küzdök tovább. (inkább megveszem azt az erősebb lapot jó hűtéssel, mint nekiálljak alaplapi szetet venni, bütykölni. a nb hűtőn a hozzáragasztott rézlemez jól jött ide a topic-ba, de azért az már elég gáz...
    ja, és kinéztem egy pár hr7-es thermalright bordát a ramokra.

    ha ezek beválnak, akkor hétfőn megyek 5 kiló 0.5-ös alulemezért. lesz a mugenre rágéve kb. 25db, 20*40-es + lemez. egy pci ki lesz belőlük vágva, így valmi fejreállított "u" alak lesz. az össz hűtőfelület növelés kb. 1.5 nm, 0.5 vastag elmez lesz. ha az sem elég, akkor backup6ja...

    de szerintem ennek jónak kell lennie. akkora helyek vannak a hjázban, hogy ha fent lesznek az oldalak, akkor be tudok majd nyúlni különböző szerelőnyílásokon, amik előtt leszedhető méhsejrács lesz.

    tehát, ha a lap + ram + proci már nem melegszik, akkor kezdek fantáziálni a vga-ról. de már ott is kész tervek vannak majnem. csak az anyagice igen húzós: átalakított fullcover vizelsblokk + hőátadóblokk 50k. 8 db.. conrad 8*300-400(?) hőcső 25k. tudom, tudom: mastercard...
    de a bordák: megfizethetetlen.... :DD :DDD
    szóval a bordák, kérdés. 200-250w mennyi alamíniumot fűt el. elre kitalálhatatlan. 10-40 kiló közt bármi lehet. és a nagyobb bordásat kéne vennem, mert annak jobb hőleadása...
    de ez még a következő lépés. a cpu-nál elvérzem, akkor nem kell továbblépni.

    a másik gáz: nagyon jó procim van. extra q9550. elvileg léggel 4.5ghz@1.35v. csak a mostani lapomat valszeg egy qx-szel megfingattam, és gyengélkedik. tehát ha az új lapban megtáltosodik, komoly bajban leszek. eszetlen órajelek vagy jó hűthetőség. ott lesz a deal emma.... :U

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Új hozzászólás Aktív témák