Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Adonimus

    aktív tag

    válasz Zohan #16338 üzenetére

    A következő tettem: a hangfal tuning.

    A gyári hangfalszett egy Genius SW-HF 3600. A hangja alapból is nagyon szép, viszont nekem kevés volt. Kibontottam az erősítő hátulját, levágtam a mélynyomóhoz vezető kábelt, rákötttem egy kábelt ezután vissza a mélynyomó kábelét is. Így ki lett hozva egy plusz szál amit kivezettem a ládából. A végére egy dugó került amibe a mélynyomót lehet dugni de ha nincs bele dugva semmi akkor csak az eredeti szól. Fogtam egy vastag kábelt aminek a végére még kötöttem egy 20 centis szálat amibe még egy mélynyomót lehet dugni. Így összesen már 3 mélynyomó van kötve a szettre ( a gyárit is beleszámítva ).
    A két Front hangszóróra még kötöttem 1-1 Logitech hangszórót, ami ugyancsak növeli a hangzást. A mélynyomóra került egy stroboszkóp ami a szoba tetejét villogja be, és egy kb. 50 centis LED-sor ami a frontok hangjára villog, de ezekről már írtam korábban ebbe a totyikba.
    Mivel sokkal több áramot kell leadnia az erősítőnek, így jobban is melegszik és a túlmelegedés elkerülése végett egy ventilátort raktam a hűtőbordára.

    Egy SIemens A40 telefon töltőjének levágtam a végét és a 2 szálra kötöttem a ventilátor szálait. Tökéletesen működik.

    Jelenleg tervbe van egy kapcsoló sor amivel lehet kapcsolni külön-külön: a strobikat, a mélynyomókat, a ventilátort és az "olvasó LED_et". :DD

    A képek:

    A csatlakozó:
    kép

    A frontok:
    kép

    A hűtés az erősítőn:
    kép

    A mélynyomók:
    kép

    A végeredmény:

    adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

Új hozzászólás Aktív témák