Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • R1200GS

    aktív tag

    válasz Horka1 #2810 üzenetére

    Wong Shun Leung

    4:37-nél Tan-Sau-val véd egy horogütést a mester, de azt így nem lehet védeni, azt nagyon csúnyán benyelné. A legtöbb esetben hibásan van kivitelezve a támadás. De ez a Wing Tsun-ban is így van, sajnos. Néztem néhány videót pl. Clive Potter-ről. Én úgy láttam egy normális alapállást sem tud felvenni. A chi-sau gyakorlatok nagyon merevek, meg úgy általában merev az egész technika.
    Részt kellene venni néhány edzésen hogy normális képet kapjon a rendszerről az ember, de a videókról nekem ez jött le.

    A Máday WT-vel, jól látod mik a hibák, főleg az anyagi részre ment rá az ember. Sokszor rosszul értelmezik a tanulók a technikákat, nem tudják az alapelveket, vagy nem is értik. De szerintem a régi instruktorokkal nincs baj, de heti kétszer másfél órába túl sok minden nem fér bele. Nem tudom milyen videókat néztél, de néhány idétlen tanuló rosszul végzet gyakorlatából nem lehet következtetéseket levonni. Ha az ember szorgalmasan gyakorol, átgondolja az alapelveket, meg tudja védeni magát, akár a Máday által oktatott rendszerrel. Más kérdés hogy a gatyája is rámegy. Ezért sem nála tanulok.

Új hozzászólás Aktív témák