Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Horka1

    tag

    válasz Gaboman #2805 üzenetére

    Láttam a videókat. Ugyan az a petyhütt agyon technikázós metódus. Mádai szisztem. Az évek múlásával rosszabbodott az oktatás minősége,nyilván, ahogy a főgengszter (Mádai) gyarapodott marketing ismeretekben, rájött, hogy jobb az neki, ha minél több apró részletre bontva oktat. Így folyamatos piacot biztosított a maga számára.

    Üzleti szempontból kiváló, de a Wing Tsun elveszett közben nála. Ő talán tudja, meg még pár instruktor a régiek közül. Szél Gabi és még páran, de a többiek már sajnos csak látványosságot jelentenek.

    A Realosok ügyesen váltottak, kerestek új mestereket, szépen fejlődnek. Hozzájuk érdemes lejárni. De aki a Mádaitól kilépve nem ment máshová, az nem nagyon vitt újat saját rendszerébe.

    Czakó Norbi is instruktora volt a Mádainak, én is még 92-ig de tovább álltam. Már akkor nagyon ráállt a lóvéra.

    Aztán több más szervezetbe tanultam vingcsunt, legutoljára WSL rendszert, de közben bokszoltam is kicsit, meg Kombatam, Kali La Canne, jött még, meg régebben Judó

    Most már ugyan nem vagyok aktív e téren, de látni még látok.

    Valóban a videón egy laikus számára alig látható a különbség. Magyarázni is felesleges, mert attól a dinamikáját, a dolognak nem érzed. Ha éreznéd, azonnal le kellene mondanod a tanult technikáid 80%-ról. Ugyan is azokat csak szekciókban tudod megcsinálni adott sebesség és erő mellett. Csakhogy a Mádaisok nem használnak erőt, és teljesen más a kiindulási alap. A WT védekezni tanít, de nem lehet védekezéssel megnyerni egy mbunyót, csak támadással. Azért van annyi varázslás, mert ha rendesen a vingcsun elvei mentén haladna az oktatás, a fele varázs technikát meg se tanulnád, mert látnád, hogy kivitelezhetetlen.

    Persze te abban vagy jártas valamennyire, azt véded. Ez így természetes.

    Sajnos rosszul vagytok tanítva. Nem hibáztatlak én ezért téged. Inkább ösztönözlek, hogy próbálj ki más vingcsunt is.

    [ Szerkesztve ]

    Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

Új hozzászólás Aktív témák