Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • frankie!

    őstag

    válasz jasszer #794 üzenetére

    Ahhoz is elkél a jó hangcucc! ;)

    Nézz át a hi-fi-ről általánosságban topicba, ott többen tudnak segíteni.
    Olcsó erősítőben nekem is a szívem cssücske (mint sok más embernek) a NAD 3020, elsősorba a phonoja miatt. Ezzel, ha megvannak LP-n amiket szeretsz, olyan minőséget kapsz, hogy nem akarsz többé digitálist hallgatni.
    Hangfalból én a helyedben körülnéznék a szélessávú hangfalak területén is (hazánkban többen foglalkoznak vele), ezek nagyon komolyan, teresen, fázishelyesen képesek megszólalni,mégha nem is olyan jó az átvitelük, ráadásul nagy érzékenységük miatt nem érzékenyek az erősítőre.
    Így nem lehet különválasztani, hogy az mp3-ból kihozza a maximumot, de az annál jobból már ne. Egy szar kishagszórón is hallható a különbség két különbözőképp tömörített vagy egy mp3 meg egy lossless között, de egy kis torzítású és egyéb paraméterű jó rendszer egy mp3-ból is ki tudja hozni az értékeket. Rendszerben kell gondolkozni, a digitális tömörítés egy biz. jellegű hibát visz a hangba, amire különbözőképpen vagyunk érzékenyek. (Pl. a Lame VBR V2 tömörítés nagyon képes megközelíteni a losslesst, olyannyira, hogy egy tesztben egyszer össze is kevertem :B (bár az egy szar fülessel volt).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák