Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Woodslave

    nagyúr

    válasz aelod #186191 üzenetére

    miért nem?

    De most komolyan. Tökre értem amit m3ss kolléga leír, 30 év konditermi lét (nem folyamatos stb értitek) után meg 10+ év internetes kutatás után még mindig nem tudnám megmondani a fiamnak aki már járt egy idig meg most is járni akar, hogy mi is lenne az "út".

    Te most rákattantál erre a Mentzer vonalra, én is nagyjából bár az egy szettet nem fogadom el, de inkább intenzitás (ami nem az egy ism max %-a kivételesen) szóval inkább effort meg "lowish" volumennel azaz legyen modernebb Paul Carter vonal, akinél még emlékszem anno kitörésnél 500 ismétlést csinált súly nélkül mert az a jó...

    Te se ilyen módszerrel edzettél korábban, az hogy most mennyivel vagy izmosabb vagy leszel az majd kiderül.

    De azért itt van dr. Mike és társai vagy egy csomó phd exercise scientist akik qrvára nem low volumennel meg ilyen intenitással edzenek.

    Ha mondasz egy módszert én mondok egy teljesen eltérőt, és ugyanúgy van egy (jobb esetben több) izmos ember mögötte.

    Szóval én azt gondolom de. Qrvára mindegy. Idő, belerakott munka, proggesszió, normális gyakorlat végrehajtás. Meg az valszeg, hogy legalább a volument és effortot az ember összerakja megfelelően a regenerációs képességéhez mérten, de ezen belül, hogy 5 ismétlés, 30 bukás vagy -3, heti 1 vagy 3 edzés stb qrvára mindegy.

    1. genetika
    2. kox
    3. ?

    "akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

Új hozzászólás Aktív témák