Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Janaboy

    veterán

    válasz Angel2014 #170092 üzenetére

    Szerintem te félreérted a diéta szó jelentését, az nem azt jelenti, hogy nem ehet nagyokat vagy sokat, csak annyit, hogy irányítottan.
    Tehát kvázi nem ehet bármikor bármit, mert azt kiszámítja előre, én elég nehezen tudnám elképzelni bármelyik olimpiai sportolóról, hogy nem valami diéta szerint étkezik.

    Én amúgy azt még senkitől nem láttam itt írva (vagy legalábbis nem dereng, amióta olvasom a topikot legalábbis), hogy csak súlyzós edzéssel lehet izmot építeni, csak te írod állandóan, hogy lehet máshogy is.

    Ami pedig a kezdőket érinti (mivel saját bőrömön tapasztalom jelenleg is), annyira sok mindentől függ (leginkább a céloktól), hogy mi a jó módszer, hogy erre megint nem lehet egységesen húzni bármit, ezt egyszerűen ki kell kísérletezni. Arról nem is beszélve, hogy mit tekintünk edzésnek...
    Aelod max javasol egy módszert, amit jobb esetben tovább finomít az egyén (vagy segít neki tovább finomítani).
    Mellesleg amúgy az a személyi edző, akihez én járok (naturál testépítő és versenyzik is), nagyon hasonlókat javasol mint, amiket aelod (és a többiek egy része is) írogat, 10+ éves tapasztalat van mögötte. Gőzöm sincs hány kiló vagy hányas a karja, ő magától nem henceg vele, én meg nem is kérdezem, mégis jó helyezést tudott elérni.

    [ Szerkesztve ]

    Janaboy

  • Tamas1982.1

    tag

    válasz Angel2014 #170092 üzenetére

    “Előbb rendszeresen és egyre elszántabban edzeni kell megtanulni, és nem a makrókat számolni főleg egy kezdőnek. Sokkal jobban és több minőségi izmot tud építeni és egy évben egyszer ráér diétázni.”

    Ez így igaz! (Ha valaki versenyezni akar akkor nem, de én nem sok jót látok a 1-2 év edzés utáni versenyezgetésben, ezekböl nem lett bajnok). Sorra látom én is, hogy tizenéves srácok isszák a fehérjét, vitargot, számolgatják makrókat, böjtölnek, aztán semmi nem lesz belölük mert erejük sincs megtanulni rendesen edzeni. Fiataloknak én 3 év alapozást írnék elö, alapgyakorlatokkal, teljes testre, heti 4x. Kaja meg menjen amennyit enni tud, minél több fehérje mottóval. Aztán meglátja mi lesz belöle, hova tovább. Nekünk így is tanították az öregek. Nem lettem bajnok, de kox nélkül van egy érett izomzatom amit betegség, kihagyás után is hamar vissza tudok építeni.

  • Hangfalképű

    tag

    válasz Angel2014 #170092 üzenetére

    Csak olvasni járok ide, de ezt muszáj megkérdeznem, mert már ideje furdal a kíváncsiság. Milyen az általad oly gyakran emlegetett minőségi izom? Később jár le a szav ideje?

Új hozzászólás Aktív témák