Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Woodslave

    nagyúr

    válasz RexpecT #167894 üzenetére

    nem egyértelmű, mert a Kormányrendelet meg a Sporttörvény nincs teljesen összhangban. Beszéltünk Előddel, de azóta kicsit jobban megnéztem és más lett a véleményem.

    A 484/2020. (XI.10.) Korm. r. tiltja meg a konditermek látogatását és teszi lehetővé a kivételnek akik a sportról szóló törvény (2004. évi I. tv.) szerint versenyszerűen sportolók.

    A sporttörvény definíciója szerint 1. §. (3) bek. Versenyszerűen sportoló (a továbbiakban: versenyző) az a természetes személy, aki a sportszövetség által kiírt, szervezett vagy engedélyezett versenyeken, vagy versenyrendszerben vesz részt. A versenyző vagy amatőr vagy hivatásos sportoló.

    Érvényes versenyengedély feltétele a sportorvosi igazolás, de a sporttv szerint versenyengedély a versenyen való részvételhez kell - ha valaki ki tudja olvasni belőle, hogy edzésen való részvételhez is akkor szóljon, átfutottam de ilyet nem találtam.

    Fentiek alapján a versenyengedély megléte azt "igazolja" ( a kormányrendelet betartása érdekében) hogy "versenyző" (azaz kivétel a szabály alól) vagy (minden idézőjelben) de maga a korlátozó rendelet nem írja hogy érvényes versenyengedéllyel lehet edzeni, hanem utal a sporttv-re, hogy versenyzőnek kell lenni, akinek viszont az edzéshez a sporttörvény szerint nem kell érvényes (azaz sportorvosi igazolással mellékelt) versenyengedéllyel rendelkeznie.

    legalábbi én így értelmezem már, lehet rosszul.

    A pécsi F3 megkereste az operatív törzset mielőtt kinyitott, a facebook poszt alapján azt a tájékoztatást kapták hogy nem kell orvosi igazolás, a választ nem közölték, de nem gondolom hogy a tájékoztatás ellenére nyitnának ki és nem kérnek orvosit..

    Pécsi cutler szintén nem kér orvosi igazolást. Gyakorlatilag bármilyen versenyengedélyt elfogad (kivéve NPC - ;] de lehet csak vmi félreértés volt)

    Egy haverom viszont mesélte, hogy focicsapat edzése volt, megállt a rendőrségi kisbusz és elkérték mindenkitől az igazolást és orvosit.. :U

    Nálunk se volt még a teremben soha ellenőrzés, pedig a tulaj be se zárt és kb egy üvegház még ha akarná se tudná titkolni hogy edzenek emberek

    [ Szerkesztve ]

    "akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

  • aelod

    veterán

    válasz RexpecT #167894 üzenetére

    A termek sem tudják értelmezni a sporttv és összhangba hozni a korm. rendelettel.

    Ez ilyen a magyar jogrendben. Lényeg ha azt akarod, hogy békén hagyjanak akkor kell a sportorvosi. Annó nekem amúgy is kellett amikor az MTFSz- nél versenyeztem az IFBB-n belül. Akkor sportkórház volt. Talán látás vizsgálat volt meg ekg.

    Amúgy meg máshol kicsit durvább a helyzet:
    link

    [ Szerkesztve ]

    "It's simple, if it jiggles, it's fat."

Új hozzászólás Aktív témák