Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Debesq

    tag

    válasz MATEO6600 #162842 üzenetére

    Ezeken már túl vagyok. Nem is a szedett dolgoktól várom a csodát, csak gondoltam hátha tudok kicsit segiteni a gyógyuláson.

    Megpróbálom röviden leirni.

    Most 25 éves vagyok, kb. 14 éves korom óta végeztem súlyzós edzést, nem volt semmi komoly célom, csak hogy jól nézzek ki meg erős legyek.

    2017 tavaszán, még suliba jártam, és az egyik tesi órán épp ugráltunk, az egyik ilyen helyből távolugrásnál felugrottam, aztán valami belenyilalt a derekamba, alig birtam menni, nem volt még ilyen. Nem nagyon jártam orvoshoz, szedtem gyógyszert, pihentem, elmúlt, és kicsit visszább vettem az edzésen a guggolásból, felhúzásból, próbáltam más gyakorlatokkal edzeni a törzsem is.

    Egy darabig elvoltam, majd 2019 tavaszán ismét előjött, már a bal lábamba kisugárzó fájdalom is. Orvos, torna, ilyesmi, kb. 2,5 hónap volt mire rendbejöttem, és tudtam dolgozni is. Lassan visszatértem az edzéshez, az összes gyakorlatot kerültem amivel rosszabithatnék a helyzeten. A nyár eltelt, nem terheltem kimondottan nagyon a derekamat, voltam gyógytornásznál, aki az ADT-t használja (Bene Máté féle torna), csináltam is a gyakorlatokon rendszeresen.

    Már hajolgattam, nem fájt, majd megint előjöttek a fájdalmak novemberben, már erősebben fájt a lábam, alig birtam ráálni, kb. 2 hét telt el, mire elviselhető volt a fájdalom amikor járok, és ennyi idő után tudtam ismét ülni, valamint aludni úgy, hogy nem kelek fel éjszaka a fájdalomra.

    Voltam dokinál, MRI, a gerinc lumbális szakaszán van 1-2 kis előboltosulás, de az nem gond, az LV. és SI. csigolya közötti porckorong azonban már nagyon kitüremkedett, elérte az ideget, és ugye emiatt fájt a lábam. Megint csak torna, edzés semmi, januárban tudtam kezdeni dolgozni. Egyébént már ekkor mondta az idegsebész, hogy ha akarom megműti, annak ellenére, hogy a lábba sugárzó fájdalmamon kivül nincs, se bénulás, se probléma a széklet/vizelet tartással. Egyelőre maradtunk még a konzervativ terápiánál.

    Két hetet tudtam dolgozni, majd itthon lehajoltam, megint belehasitott a fájdalom, megintcsak erősebb volt mint előtte, megint nem birtam járni a fájdalomtól, stb, úgyhogy elmentem ismét a dokihoz és megbeszéltük a műtétet. Aztán ennyi.

    Hiába próbáltam elkerülni a műtét, tavaly majdnem fél évet voltam betegen, arról nem is beszélve, hogy az életemet sokkal jobban megkeseritette a fájdalom, meg a mozgásképtelenség, mint a pénzhiány.

    Még annyi, hogy nem a műtéttől várom a gyógyulást, viszont úgy gondolom, hogy enélkül már nem húzódott volna vissza a sérvem annyit, hogy jó legyen. Most már amint lehet kezdem a tornát, és komolyabban ráfekszek a törzs megerősitésére, a nagy súlyokat meg elengedem örökre, nem nekem való. Bocs a hosszú irásért, és köszönöm! :R

Új hozzászólás Aktív témák