Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • 1hijjanhusz

    senior tag

    válasz adequate_cou #11856 üzenetére

    És a glikogénraktár soha nem fog teljesen kiürűlni ;]

    lúzer sport club/ A pohár már félig van.

  • Quan-Chi

    őstag

    válasz adequate_cou #11856 üzenetére

    én szénhidrát raktárról beszélek. ugyanis amit te mondasz az tényleg 3-400g és az glikogén! ennek a mennyiségnek a 80%-át el lehet használni egy 2 órás erőltetett mozgással! ez az az energia amit a szervezet gyorsan tud mobilizálni így gyorsan nagy energiához juttatja az izmokat. ám ezen kívül több kiló kötött állapotban lévő CH van még a szervezetbe !

    pro testépítők is 3-4 hétig CH-t ürítenek mielőtt elkezdik a zsírégetést ( ugyanis más mozgás intenzitás kell a 2 folyamathoz ) , mert amíg van komolyabb CH raktár addig a szervezet inkább abból meg az izom fehérjékből szolgáltat energiát.

    nyilván a 10kiló CH amit írtam se helytálló , annak a 10 kilónak egy jó része víz , már csak azért is mert elvileg 1 g CH ha az illető jól hidratált, akár 3-4 g vizet is magához vonzhat!

    ezzel magyarázható hogy diéta után 1-2 héttel visszatöltés után akár több mint 10 kilót is vissza szedek, úgy hogy nem jön fel zsír. és nem szoktam vízhajtót tolni, mert nem látom verseny nélkül értelmét !

    fullosan grammra pontosan megtervezett kajával és kieggel meg lehet csinálni egy 10 hetes komoly diétát nagyobb izomtömeg vesztés nélkül. én diéta alatt is alig veszek vissza a súlyokból és egyáltalán nem érzem magam "húde" legyengültnek...

    adequate_cou amit írok nem részletezem mert nincs kedvem naplót írni. az elméleti tudásom egy örök rejtély marad számodra ...
    de a tiéd biztos nem fog bővülni ha csak azt nézed mibe lehet belekötni , ha csináltál volna életedbe egy normális diétát , és tudnád hogy mi miért történik , mihez mit kell tenned akkor nem okoskodnál itt nekem :N

    LOTR figyelj, 60kilósan is elég puhos voltam, lehetett egy jó 15-ös testzsírom (ami kb 9kg) , 100 kilósan nyilván egy kicsit nőtt a testzsír százalékom mint mondtam kb 18ra ( ami 100kilós tömegnél már 18kg ) a végeredmény az hogy míg a testzsír százalékom csak talán 3%-al mehetett feljebb, addig a tiszta tömege 2x annyi lett ! de ezt egy épelméjű embernek nem kéne külön kifejteni. semmi baj nem az eszedért szeretünk :C

    [ Szerkesztve ]

    kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

Aktív témák