Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cybertrone

    veterán

    válasz Locutus #4232 üzenetére

    TDP-t tudod vele növelni :K Ne szarozzál toljad tökig ;)

    "Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

  • kribe

    őstag

    válasz Locutus #4232 üzenetére

    Azt hogy mennyire húzza magát a kártya, elég sok dologtól függ, a gpu minőségétől, a beállított tdp kerettől (ez a power target), a hőmérséklettől, stb. Ha magasabbra állítod a power target-et azzal engeded a kártyának hogy magasabb boost órajelre állon be amikor húzod a base órajelet.

    Éppen pár napja próbáltam megjavítani a 3dmark eredményemet, a procit belőttem egy stabil (utólag kiderült nem volt egészséges) 4.8 Ghz-re, a kártyát meg húztam ameddig engedte legutóbb. Erre kiderült gyengébb eredményeket kaptam, és az fps számokon is jól látszott hogy valami nem stimmel. Figyeltem a benchamrk közben evga precision-nal és láttam hogy a boost órajelet nem tudja stabilan tartani, jóval az alatt volt (néha több mint 150 mhz-zel alatta), mint amennyi a korábbi tesztelésnél a maximum volt, és folyamatosan ingadozott, a 3dmark pontszám jó 200-zal alacsonyabb is lett.
    Utána derült ki hogy a proci 90 °C fölött ment (szerintem néha vissza is vett az órajelből), és a házban is sok volt a por, nagy volt a meleg odabent, a kártya meg védte magát.

    Alig várom már hogy a kártya átkerüljön abba a házba amibe eredetileg szántam a vízzel hűtött 3770k mellé és jól megrángassam a bajszát :K

    [ Szerkesztve ]

    My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

Új hozzászólás Aktív témák