Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • David 92

    újonc

    Sziasztok! Uj tag vagyok pár napja már olvasgatom itt a forumot most regisztráltam is. Van egy Wayteq xtab 7x quad tabom amit többek között Gps ként is szeretnék használni, eddig semmi bajom nincs is vele egy dolgot kivêve...ha áramátalakitorol töltöm (autoba) 12--220V inverter akkor eléggé meg hülyül a Gps vevöje.. Összevissza ugrál ha állok akkor is azt mutatja hogy megyek stb.. Az lenne a kérdésem hogy az áramátalakito (inverter) miatt hülyül meg vagy pedig azért mert áramfelvétel alatt van és tul nagy az áram felvétele neki és bezavar, értem ezt ugy hogyha simán Usb ről töltöm akkor nincs semmi gond de az a töltés meg kevés neki mert ha megy a Navi program és töltöm Usb röl akkor ugyanugy merül csak lassaban. Szoval 2 kérdésem lenne:
    -az inverter zavar be neki , és ha veszek egy olyan szivargyujtos usb fejet ami nagyobb áramot tud leadni mint a mostani, akkor jo lesz? Vagy akkor is rossz lesz mert minnél nagyobb áramot vesz fel annáljobban bezavarja a Gps jelvevot?!
    -ezek az értékek mennyire jok szerintetek? Menet közben csináltam öket, a pontosságal szerintem nincs gond, de a műholdak számát keveslem meg azoknak az erösségêt. Esetleg valami tipp ezen hogyan lehetne javitani?menet közben 3-4 m között van a pontossága. Ha bedugom az inverterbe felmegy 10 M ig is, ês össze vissza csökken meg növekszik.

    [ Szerkesztve ]

  • David 92

    újonc

    válasz nyisziati #497 üzenetére

    Köszönöm a segítséget, én csak azért gondolom hogy az áramátalakitó a ludas, mert ha pl. állok egy vasúti átjáróba áll az autó, ha bekapcsolom az áramátalakítót, akkor pár pillanat mulva el kezd magától ugrálni a kis kurzor a navigációba, és azt jelzi hogy megyek X km/h-val, de ugyanez van menet közben, is... ha nincs bekapcsolva az áram átalakító akkor minden oké, egyezzik a sebesség is pl a rendes Gps-el (a sima Wayteq Gps ami csak Gps már évek óta használom) amit mutatnak, ha meg bekapcsolom az áramátalakítót akkor pár pillanat mulva ugyancsak elkezd össze vissza dobálni, és ide oda ugrál a sebesség, ha meg kikapcsolom pár másodperc mulva magához tér! De megfogom próbálni egy erősebb Usb szivargyujtós fejjel, az áramátalakító 14-15 ezer volt 3 évvel ezelőtt szoval igen nem egy csúcs minőség, de Laptopot tölteni edddig tökéletes volt! :D
    És igen Ceglédi vagyok itt lakok, csak nem te is? A powerbank se rossz ötlet de sofőrködök megyek mindenhova európába így nem a legjobb megoldás, van hogy néha 1 másfél napig megy folyamatosan a Gps! Tudnátok ajánlani valami külsö Gps antennát ami normális minőség már és télleg jó? Megpróbálom először az erősebb Usb töltőt, de ha az se lesz jó akkor veszek egy antennát! Köszönöm előre is!

  • David 92

    újonc

    válasz Digger #501 üzenetére

    Ez jó ötlet, volt, bár magamtól is eszembe juthatott volna, mert másoktól már hallottam hogy nekik például a CB rádiójukat zavarja az áramátalakító... na mindegy beállítottam középhullámra jó pár helyen lehet hallani ezt sípolást, vagy hangot vagy nem is tudom a szaknyelv minek nevezi ezt, ha bekapcsolom az áramátalakítót és töltöm a Tab-ot! Úgyhogy első körbe veszek egy erősebb USB-s töltőt aztán ha akkor is gebasz lesz akkor veszek egy külső GPS antennát hozzá, ehhez tippeket szívesen elfogadok! :D

  • David 92

    újonc

    válasz gr8tjoey #503 üzenetére

    Hali! Lehet érdekelne, mit lehet róla tudni? Bár még küzdök a Tablettel....vettem szivargyujtós usb töltőt 2A-os tölti is rendesen, de ha bedugom tölteni ugyanúgy meghülyül a naviba a GPS, elugrál. Szerintetek van érteleme olyat venni és azzal megpróbálni aminek az egyik fele Micro USB fej a másik fele meg szivargyujtós? Mutatom képekkel úgy érthetőbb! :D

    Ez amit most vettem, ebbe ügye az usb káblet kell beledugni és úgy tölti!

    Ez pedig amire gondolok hogy ilyet érdemes e megpróbálni szerintetek így jó lesz vagy felesleges?

    Az antenna is érdekel ha tudsz róla pár szót mondani illetve mennyi lenne az annyi? :D

Új hozzászólás Aktív témák