Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BluEyes

    őstag

    válasz Moleman #21421 üzenetére

    Chapman szimpatikus srác, de nem hangszerkészítő, annyi a köze ezekhez a gitárokhoz, hogy rajta van a neve. A YT videok ismertté tették őket, ezért az Anderton gyerek - aki viszont remek üzletember - kitalálta, hogy legyen sajátmárkás gitárjuk, mer majd a név eladja őket. Ez úgy tűnik bejött.
    Maguk a gitárok nem tudni pontosan hol, miből, ki által készülnek. Nem látom, mitől lennének különbek a többi, azon a környéken készülő gitárnál. Viszont elég drágák, a Chapman névért le kell tenni kis összeget.
    Saját márkája bárkinek lehet, neten megrendeled, legyártják, neked csak el kell adnod őket. Lásd pl. itthon a méltán híres Craftsman és Bigson márkákat.
    A gitárokban valami "Chapman ..." pickupok is vannak, amit ő személyesen tervezett. Érted, már pickupot is tervez ez a géniusz. Nyilván a kisujjából szíjja a tudást! Az Andertonos videokban jól szólnak, de ott mindig minden jól szól. A linkelt ML2-be 2 pickup használtan 40k, és akkor lesz egy negyedmilliós, gyakorlatilag noname gitárod, amit már másnap féláron se tudsz elpasszolni, ha nem jönne be.
    A PRS például egészen más tészta, a cég tulaja nagy tudású szakember, az amerikai gyár a világ élvonalában van, a koreai termelést szigorúan ellenőrzik, ha valamit elszúrnak, csomó ember megélhetése kerülhet veszélybe. Emiatt tuti a hangszereik minősége. Kettejük közül nem kérdés, hogy a PRS a nyerő.
    Mindettől függetlenül lehet akár zseniális hangszer is a Chapman, még nem láttam, nem fogtam, de én inkább valami mást választanék.

    szerk
    Kurva amerikaiaknak minden olyan egyszerű [link]

    [ Szerkesztve ]

    Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

Új hozzászólás Aktív témák