Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Eastman

    őstag

    válasz csadi0011 #20567 üzenetére

    Örülök. :)

    Visszaolvastam, ezt az E7 dolgot én vetettem fel, Te nem is említetted. Azért csodálkoztam, mert a dalban nincs ilyen akkord.

    Szóval a lényeg, hogy az E7 A7 H7 akkordokkal (+ szűkítéssel, bővítéssel) el lehet játszogatni így slow blues szinten. Szerintem a legkönnyebb módja annak, hogy a H7-et magabiztosan fogd. Nekem egyébként az egyik kedvenc akkordom, pont az E blues miatt. (Öreg négerek nagyon gyakran E vagy A hangnemben játszanak minimal bluest.) Csek disz: [link]

    Ne akard hangról-hangra lekövetni az elején, hanem egyszerűen lassan pengesd a videó alá egyben az akkordokat (csak hüvelykujjal vagy egy lágy pengetővel) és válts amikor kell. [link] A turnaround-tól ne ijedj meg, ki is hagyhatod még az elején aztán majd egy hét múlva visszatérsz rá. ;)

    Ja, és nekem edzőbá' mindig azt mondta, hogy nem baj, ha elcsszel egy akkordot, lényeg, hogy ne ess ki a ritmusból és a következő körben sikerülni fog. Tehát nem állunk meg, ha mellémegy egy ujj. Első órákon pengettem én is mindenféle neoklasszicista numetál punkrockot nála tiszta csatornán amíg nem mentek jól az akkordváltások, de csak röhögött.

    [ Szerkesztve ]

    https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

Új hozzászólás Aktív témák