Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pacos

    tag

    Kedves emberek!
    Vettem PH-n egy lapot. GA970A-UD3P v1.0. Azóta szenvedek vele; pontosan 2 hete. A számomra még új UEFI Biosos telepítős szaron 1 nap alatt túlléptem(a win8.1 ment rá...nagy nehezen),de a lényeg hogy szar, lassú, akadozó, lefagyó.(kb. 2. w7-64 telepítés hosszabb ideig tartott mint anno egy w98!!!)
    Jó 1 hét után rájöttem a CPU-val van a gond vagy sem?! Ja, hogy előtte hibátlan volt...

    Szóval akkor alaplap mégis? Nem tudom - erősítsetek meg vagy cáfoljátok oder help! - hogy egy átb@**ós vásárlás, vagy ez a lap ennyire bizonytalan a feszültségek kezelésében?!

    Ja, egy x4 965BE prociről van szó. Előtte sima AM3 lap, 3.6Ghz-en. Semmi plusz fesz. sem kellett ehhez a hangyányi OC-ért. Most meg nem tudom merre és mit? Egyik nap egészen tökéletesen megy a gép másnap beszarik egy nem géphajcsár játéktól 20 perc után, és amúgy is kb. ennyi lenne a napi játékadagom :)
    1 hete már naponta többször futtattok InterburnTestet.Egyik nap 4 különböző időpontban való méréskor 100%-os. Másnap a 2. mérésnél már rosszak a számok.

    Addig eljutottam -bár lehet csak placebo- hogy pl. eleinte sokkal bizonytalanabb volt a gép. Pl. egy ilyen IBTestnél mondjuk egy default mérésnél a 10 körből 3 vmi egészen nagy baromság volt(mínusz értékek, 2Gflops). Volt már Prime95 teszt is. Bár én nem tudom(nincs rá időm) 24 órát futtatni szerintem ha pár óra után OK akkor ok. Régen pl. sosem teszteltem amúgy sem ezzel mert semmi nem indokolta. Ezzel a procival sem. Lényeg hogy ment 2-3-4 órát, nem volt hiba, de IBTest-ben kaki sorok. Igaziból a feszültségekhez nem nyúltam BIOS-ban, de csak mindenhol kikapcsoltam az Auto beállítást. Azóta IntelBurnben egyformák a sorok, viszont ma is a 2.mérésnél már rosszabb értékeket dobot majd kb. 3 sor után le is fagyott "clock_watchdog_timeouttal"... Ekkor ragadtam billentyűzetet :)

    Az alaplap rossz, állítgatni/kísérletezni kell(akkor merre mennyit mit?), a proci beszart(a semmitől), túl meleg a ház?(nem mondom hogy hűtőház ezt aláírom) de eddig is ebben a házban volt ua. konfig kivétel a fent említett alaplap(és még nyáron sem kakkant meg) csak procitesztnél lesz eléggé határértéken, de játék közben néztem és max. 57°C volt. Nekem inkább az alaplap tűnik forróbbnak mint gondolnám(az is 55-58fok)

    Köszönöm a válaszokat!

    Amikor szétszedtem még működött!

  • Pacos

    tag

    válasz belaazallat #3549 üzenetére

    Minden alapon. Asszem írtam is hogy annyi hogy kikapcsoltam több helyen Voltage részen az Autot és csak Normal-ra állítottam. SEMMI +/- feszek.Amúgy már próbáltam +/- minimálisat (nemtom 0.00625 talán a legkisebb érték amivel lehet növelni/csökkenteni) akkor IBT fagyott 2. körnél.

    A hűtő CM Hyper TX3. IBT alatt volt hogy 65-66-ig is elment a proci/alaplap. Ez mondjuk nem épp jó, de tekintve hogy nyáron biztos nem volt hűvösebb mikor a GTAV-t hajtotta a gyerek mégse röttyent meg.
    Normál használatnál meg 40-42fok.

    10GB: 2x4+2x1. Így használom úgy 3-4 éve. A slotokat is cseréltem mert azt pl. elsőre kiszúrtam hogy lassabb a RAM. Aztán olvastam hogy itt 1-3,2-4-ben megy a dual. Utána az jó is lett.
    Memtest is volt. OK.

    Perpillanat visszavettem gyári 3.4Ghz-re a CPU-t. IBT jól lefutott. Nagyon már semmi kedvem órákig P95-özni, mert eddig is sima használatnál is érzékelhető volt idővel a lassulás. Ráadásul pénteken az is lement jól. Azóta egyik nap reménykedem hogy jó aztán másnap megint pfff...Ma épp másnap van :)

    Amikor szétszedtem még működött!

Új hozzászólás Aktív témák