Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cybertrone

    veterán

    válasz Scholes9 #1901 üzenetére

    5870-ről váltok 580-ra de mikrolaggot nem vettem a pár hónap atis korszak alatt észre sosem! :U

    "Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

  • Cybertrone

    veterán

    válasz Scholes9 #1903 üzenetére

    Simonyanától megveheted az ő Gainwardját nyugodtan! Gta4-et toltam, de az alá oly mind1 milyen cuccot pakolsz mert szar az egész, pédául mikrolagg nálam nem volt... :R

    "Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

  • Sárpac

    nagyúr

    válasz szacsee #2269 üzenetére

    Darabos szaggat mikrolaggol kilép játékokból stb.?:)

    Alapfesz alatt a maximumon túl!

  • szacsee

    nagyúr

    válasz Tirexi #2280 üzenetére

    Megkérdezhetem, hogy kimaxolva hány FPS-el megy?
    Körgyezeti részletesség a lényeg, hogy VH-n legyen.. no meg minden maxon.
    Városban és pl vidéken... min avg érdekel.
    Köszönöm! :R

    Sárpac: Ide írtam le, de nagyjából inkább csak a kilép a játékból 1-2 gém alatt és csontrafagyasztja a gépet verzió volt ami miatt nem akarok CF-et használni többet.
    Mikrolaggot nem figyeltem meg, ha csínján bántam a beállításokkal.
    Átlag 30 FPS-re állítva volt necces helyzet, de gondolom mert néha beesett a min FPS.

    [ Szerkesztve ]

  • fsb1000

    nagyúr

    válasz Scholes9 #4272 üzenetére

    Én meg az auto alatt tesztelem(25,25,25) illetve VSync ON. Sok bajt megold.

    ---

    ASUS GTX570-et vettem.

    A mikrolag vagy stuttering gyakori gond, de akit nem zavar vagy nem veszi észre az ne is foglalkozzon vele, mert aztán már csak azt keresi és érzékeny lesz rá.

    Nem az fps-t kell nézni, hanem a képkocka váltások időközét.

    Ilyen a "tökéletes" képváltás. megvan a ritmus de a min/max alig különbözik 1 seccen belül. Kb. 13-18 msec között a jellemző

    Ez meg a GTX570 közepesen jó diagramja stutter-o-meterrel. 7-17msec a jellemző kb 2x akkora mint GTX285-nél. Az szinte észre sem vehető, csak az a pár nagyobb csúcs, de egy sem megy 50msec főlé
    (az lenne a rossz amikor 1 seccen belül több 50msecnél hosszabb képváltás van)

    [ Szerkesztve ]

  • Cybertrone

    veterán

    válasz fsb1000 #4906 üzenetére

    Nálad más a célspecifikáció! Említetted hogy sokat tolod a kedvencedet a GTA4-et, namost ott lehet hogy a mikrolaggok, miatt, esetleg az inputlagg megléte sli esetén befolyásolta nálad a gamet... sebaj neked jobb jelen pillanatban az 1 kari, de lehet nem lesz ez mindíg így! :R

    "Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

  • fsb1000

    nagyúr

    válasz Abu85 #5052 üzenetére

    Kedves "szak" cikkírók és szak-emberek.

    Meg kéne egyszer érteni, hogy az egyszeri játékos nem a "lapkaméret/teljesítmény"-el játszik, hanem az fps érdekli, vagy tán még az sem.

    Felőlem aztán lehet hangya faroknyi is az a lapka 0.01watt fogyasztással, ha nem tudja azt amit elvárok tőle: ERŐT
    Aki játszot már GTX 470/480 vagy GTX 570/580 VGA-val az érti miről beszélek, amikor azt mondom van benne erő.

    Le lehet ezt fordítani a minimum fps-ek meg a mikrolaggok, meg memósávszélek vetületére, de az egyszeri játékost ezt nem érdekli.
    20 perc játék után eldönthető egy VGA-ról, hogy hozza-e azt a játékélményt amely teljesíti a szubjektív elvárásunk vagy nem. Ennyi.
    Semmit nem kell mérni, semmit nem kel okoskodni lapkamérettel... nyomni kell a gamét.

    [ Szerkesztve ]

  • fsb1000

    nagyúr

    válasz NOD #6369 üzenetére

    Az én emlékeim szerint mindig is az NV volt a drágább azonos kategóriában. (illetve felső-csúcs kategóriában majdnem biztos)

    EZ több féle képp értékelhető.
    - kevésbé hatékonyak, gyengébb a gyártástechnológiájuk -> goto csőd.
    - megengedhetik maguknak ezt az árpolitikát.

    Mindenkinek van oka miért ezt vagy azt a gyártót preferálja.
    Nálam 2 nagy szubjektív indok van (de bármikor vennék ATI-t, ha a helyzet változik)
    CCC és mikrolagg.

    ---

    Ha 580 vs 6990 ügyben tévedtem, akkor bocs.
    De lehet csak én nem találom... hol van a PH! 6950/6970 tesztje, ahol 570/580-al küzdenek?
    Vagy nem küzdenek, csak tesztelődnek? Kimaradt?
    Én csak a 6990-et találom, ahol megint az ATI gyözött az 1 kártyák között. AZ 580 SLI is alig jobb.
    Illetve a GTX590-et olvashattuk, ahol (jogosan) alulmaradt az ATI multigpuval szemben.

    ----
    Összegzés
    "A HD 6990 tesztelése után azon a véleményen voltunk, hogy vásárlás előtt érdemes megvárni a GTX 590-et, mert okozhat még meglepetést. Ez azonban negatív irányban következett be, ugyanis a GTX 590 árához képest lassúcska lett. A HD 6990 összességében ~10-15%-kal gyorsabb, miközben kevesebbet fogyaszt."

    OK, ez rendben, igaz is, de olyan tesztet hol olvashattunk ahol ennek fordítottját írták le?

    Miért hiányzik a 6950/6970 tesztje?

  • kasa85

    őstag

    válasz boogie84 #7675 üzenetére

    Sziasztok.
    Érdeklődnék a GTX 580 iránt.
    A kártya milyen mikrolag,teljesítmény terén.
    Jelenleg 2db HD6950 szettem van,és elég idegesítő a folyamatos Driver szarságok,és mikrolagok.
    Ha úgy döntök be dobom a törölközőt hol érdemes venni olcsón egy GTX580 Bp en?
    Ráfizetés nélkül adnám el a kártyát ha úgy döntök,mivel nem szeretnék többet ki adni egy egykártyás kevesebb teljesítményű kártyáért.
    Nemrég 100e ft körül volt a kártya az üzletekben,most megint 120e körül találok :(((
    Érdekelne aki váltott a HD6xxx szériáról egy GTX580 ra mik a tapasztalatai.
    Rengeteg időt kockulok a gép mellet,és elég idegesítő amikor az ember nem tud hibamentesen játszani 2db kártyán,de még egyen sem.
    Lassan már többet játszok a Driverekkel mint maga a játékkal bele építhetnének a Katába egy Tetrist :DDD :(((
    A segítségeteket előre is köszönöm :R

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • BeLucZ

    addikt

    válasz kasa85 #7676 üzenetére

    580at szerintem bátran tudja mindenki ajánlani, nem nagyon kell kompromisszumokat kötnöd és mikrolagg jelenség fermi kártyákon abszolut nem jellemző, bár ez a konfigtol is függ szerintem, én anno 5850esről váltottam igaz, de ott is volt jo pár gamenél mikrolagg és bődületes különbséget éreztem teljesitménynövekedés terén

    (#7678) kpal : tanusitom :D

    [ Szerkesztve ]

  • kasa85

    őstag

    válasz BeLucZ #7677 üzenetére

    Azóta volt táp,alaplap,ram,és merevlemez csere SSD re.
    A lagok továbbra is maradtak,hiába a 100FPS támogatott CF játékok alatt amikor ki zökkent a mixelés,mikrolagolás mozgás,és fordulás közben.
    Egyedül a prockó maradd a gépben lassan már 2éve.
    Nagyjából ahogy utána lestem azt vontam le,hogy a mikrolagok előfordulhatnak Ati + Intel párosításnál ami a Quad 9550 re tökéletesen igaz.

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    válasz BeLucZ #7680 üzenetére

    Ahogy elnéztem korajnáll is ez a helyzet Mikrolagok terén
    A procit,és memória terheléseket is nézem,és a jó esetben alig 60-70% ban terheli le a 4magot ami azt a következtetés vonja le maga után,hogy nem a proci a bűnös mivel ha az lenne a keret 100% on tekerne.
    Néztem Core i 2500k teszteket,és a Quadnál alig gyorsabb pár % ban.Sok játékban meg a Q a nyerő.
    http://www.vgaspeed.hu/

    [ Szerkesztve ]

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • Tökmindegy

    senior tag

    válasz kasa85 #7676 üzenetére

    "Lassan már többet játszok a Driverekkel mint maga a játékkal bele építhetnének a Katába egy Tetrist :DDD :((("

    Ezt ha nem haragszol, elmentem:)

    Amúgy megnyugtatásodra:) Hagytam magam rábeszélni az AMD kártyára( hiába nagyon sok fanatikus van mostanában,akik elhivatottságuknak érzik a hit térítést) , de 2 hónap driver le majd föl,aztán megint , mozgalmas időtöltése után vettem egy normális hardvert. Nos ugyan csak pár napja van a gépbe ,DE megszűnt a fórumok böngészése a felmerülő problémák miatt,mikrolag?:) az mi is? ,nyugalom szállta meg a gépházat ,és maradt a felhőtlen szórakozás. Ezt mindenféle elfogultság nélkül állíthatom:)
    Lehet hogy drágább,de nem egy ligában játszanak,aszt mondom.

    Kérdésem is lenne az 570 es tulajokhoz.

    Hozza azt teljesítményben kb mint a 6970 es. Tesztekben nagyon úgy jön le,de a tapasztalat az csak más. Barátom érdeklődik erről,de sajnos az 570 essel nem vagyok tisztában.

    [ Szerkesztve ]

    Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

  • Tökmindegy

    senior tag

    válasz Dj Dekko! #7697 üzenetére

    Nehogy félreértés legyen,amúgy az égegyadta világon semmi bajom nem volt szegény AMD kártyával. PL Nekem a mikrolagg eleinte nem volt,majd driver frissítés és láss csodát lett. a 3 játékból amit használok az egyikben. Erre mondhatnánk,hogy mi a baj ,hiszen tegyem vissza az előtte levőt. Igen ám ,de az új driver a 2.játékban hihetetlen teljesítmény javulást hozott.Nos tehát,ha mondjuk egy nap hol egyik ,majd kicsit később a másik játékkal szeretnék játszani akkor az aktuális game indítása előtt kötelezően driver telepítéssel kezdjek:)

    .
    Most nincs semmi ilyen problémám. Indítok,megy.:) De még hogy:XD

    Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

  • kasa85

    őstag

    válasz boogie84 #7707 üzenetére

    Tényleg 3db számoltam mint a 1366 platformnál :B
    Akkor 2x4gb tökéletes lenne hosszú távon.
    Várok egy,két hónapot hátha le esik a GTX ára megveszem az ujj Corajt,és le tesztelem.
    Ha ott is mikrolagos eladom vas árban :D

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    válasz BeLucZ #7706 üzenetére

    Teljes mértékben egyetértek.
    Minek egy Ferári motor egy Trabantba ha 100%-on szétesik a kacnni :DDD
    Maradnék tovább a piros fronton semlegesen,ha azok a hibák nem lennének amikre fentebb köpködtem.
    Ha az Nvidia pénzeli a játék gyártókat,hogy jobban fusson akkor az Amd is miért nem tud pénzt kiadni,hogy ne legyen senkinek egy szava sem ha arra fogja mindenki,hogy csak azon tesztelik le készítéskor Amd meg nem,hanem majd valami Hotfixe bele rakják utólag mikor már megjelent,és ami Mikrolagos,hibás hónapokig vagy mindörökké. :(((
    Tudtommal mind két oldal nyereséges,de az egyik spórol és vízköves marad a mosógépe,a másik meg drága és üres marad a pénztárca.
    Nehéz a döntés de lehet az üres pénztárcánál teszem le a voksom,de cserébe elégedett leszek amiért pénzt kiadtam.

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    válasz shteer #7712 üzenetére

    :(
    Nem jó hír.
    Mindenféleképpen le cserélem a rendszeremet ha sikerül,és le tesztelem a Mikrolagos dolgot,de nem reménykedek hogy megoldja a fentebb említett problémámat.
    Ha el tudom adni 110e körül itt a PH a kártyát akkor ki jön egy GTX580,ha nem akkor még egy kicsit rajtam marad.

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    Észrevettem,hogyha a Cf ki lövöm sokkal stabilabb,és ha le esik egy kicsit az fps nem mikrolagol,szaggat.
    A mikrolagok is sokkal kevesebbek lesznek.
    Sokan állítják jók ezek a rendszerek,de sokan nem is mérik ezek ki használtságát ami nagy hiba,mert jobb esetben egy kártyás megoldással is el lehet érni azon kihasználtságok egyikét amit megesz az adott játék.
    Sok játék sok embernél 60-70% ban eszi a magokat,ha ezeket ki számolom egy HD6950 nél,akkor egy GTX580 vagy egy HD6970 el húzva ki jönnék teljes terhelésen ami kissé ki ábrándító.
    Persze vannak jól meg írt játékok,de amikor ennyi a port,és a GPU nevetségesen terheli le ale The Witcher 2 amikor kijött ,akkor eléggé ki ámbrándító minek is vesz az ember atombrutál gépet,ha nem használja ki a GPU által nyújtotta lehetőségeket.
    Persze ezt nem a saját rendszeremből ki indulva néztem,hanem Koraj 7,és társaikéhoz is.

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    válasz MPowerPH #7779 üzenetére

    Elég sok játékban.
    A reakció időm elég gyors így szinte az összes akadást,röccenést látom ami frusztráló.
    A The Witcher 2 vel is ez a helyzet ki kapcsolva a "Legjobb mintavétel" nevezetű opciót.
    Youtube videókat nézve is észleltem,hogy mikrolagol a játék HD6950/70 társaikon,de a GTX nem igazán vettem észre.
    A 11.5b vel már kevésbé mikrózik,ami a driveres szutykokat bizonyítja.
    Arról nem is beszélve Cf el a feliratok meg sem jelennek a fejek felett amit csak a 11.5a,és alatta lévő driverek képesek orvosolni.
    Ki adtak egy új Cap drivert amiben állítólag javítják ami igaz,de ha többet játszok vele ki derül hogy 30% ban hibás,mert nem mindenkinek a neve jelenik meg,és a párbeszédek is amik megjelennének nem jelennek meg akármilyen nyelvre állítva.
    Ez is bizonyítja a tisztel tesztelőket,hogy be tolták a játékot 5percre,és utána csesztél jobban letesztelni,mert a hiba megmaradt 30%ban,csak egy kicsit tovább kellet volna tesztelni.
    Szó mi szó nehéz a döntés főleg ha a teljesítményt nézem a két kártya között,de lehet a jobbik rosszat választom kevesebb fps,de folyamatos,és remélem mikrofos mentes.

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • BeLucZ

    addikt

    válasz shteer #7848 üzenetére

    mi volt a gond a 6950el? ezt nem értem amúgy, valaki isteniti a caymanokat valaki szidja mint a bokrot, kiváncsi lennék mi osztja meg ennyire a társaságot, jó oké hogy sok a bosszúság a driverekkel de azért annyira még se lehet rossz, én is csak a maximalizmuson miatt cseréltem le az 5850et, mai napig használnám végülis, mert volt egy két apró bosszuság driverek miatt de a teljesitményére akkor sem volt panaszom, még ha nagy is a kontraszt az 580ashoz képest, ami részben a vram mennyiségének számlájára is írható...

    emlékszem novemberben még azon gondolkodtam hogy 6970est vegyek e, hogy megvárom a caymant ami nagyot fog durrantani, meg is vártam, de végül elment tőle a kedvem főleg a topikjában zajló panaszok miatt ami a hőfokokat meg hangosságot illeti, persze a nonref hűtők ezt a problémát is kiküszöbölik, viszont a mikrolagg jelenségre kiváncsi lennék hogy a driverek hibája e vagy hardveres probléma, esetleg platform/konfig függő, jó pár ember váltott 6950/6970ről 580asra viszont forditott esetről nem nagyon olvastam itt a fórumokban

    [ Szerkesztve ]

  • shteer

    titán

    válasz BeLucZ #7850 üzenetére

    mikrolag, driverfrissítgetés (vmihez jó a beta, vmihez a korábbi whql), hangosabb is volt mint az 5870

    de a problémákat az tetézte be, hogy elhalálozott :DDD

    ..szerintem jónak tűnik

  • keIdor

    titán

    válasz BeLucZ #7850 üzenetére

    Ez mi ez a mikrolagg dolog? Sokat olvastam már róla, de sose tapasztaltam. Hirtelen szaggatásra kell gondolni? Kíváncsi vagyok 5870 után feltűnik-e.
    Amúgy nincs szerintem gond már a driverekkel egy ideje. Utolsó nagy baki a Catalyst 10.5 után volt csak, mikor a 10.8 vagy 10.9-ig használhatatlan volt az összes az új shaderfordító miatt. Akkor anyáztam sokat, de azóta szvsz semmi baj a Catalystokkal.

    [ Szerkesztve ]

    ¡GLORIA A LAS PLAGAS!

  • kasa85

    őstag

    Legtöbb esetben a mikrolagokat szoftveres gondok okozzák.
    A The Witcher 2 re rá raktam a 11.5a után a 11.5b és sokkal folyamatosabb ,de nem 100%ban kb adok rá úgy 70% ot a 11.5a val nyújtott 20% hoz képest.
    Két rendszerem is volt,különböző lappal kártyával,és ugyanaz :((( .
    Energia gazdálkodás Bios,és Windows, Aero ,Vírusírtó,letiltva.
    Van ez a yuotube -os videó is amiben úgy szintén észlelem a lagokat ami hasonlít az enyéimhez.
    http://www.youtube.com/watch?v=QDfsQLZGm-I

    Nálam van amikor a Fraps 1fps mutat kb 2-3képkocka erejéig ami eléggé zavaró.
    Énszerintem az itt a gond,hogy a játékok zömét Nvidia karikhoz készítik,tesztelik,igazítják,így ez is azt bizonyítja miért van jóval kevesebb gond szoftveresen az Nvidia kariknál.
    Sajnos az Ati utólag csinálja meg a tapaszt ami csökkenti vagy teljesen megoldja a futtatási,textúra hibákat.
    Ez szép és jó lenne ha ez minden játéknál így lenne,de sajnos jó ha a fele megy búg mentesen pár hónapig utána érdekesen ki felejtik az ujj driverekben a tapaszt megtartani.
    Ez is azt bizonyítja,hogy miért van az hogy a 11.1 nél jó volt a 11.4nél meg szarul fut mint anó a 10.9nél. :((
    Ha elhagynák ezt a trehányságot,és odafigyelésen változtatnának akkor merőben jobb lenne a helyzet a pirosak oldalán is.
    Nagyon nehéz helyzetben vagyok,mivel nagyon nehéz dönteni.
    Tesztek alapján a Cf kártyám ahol működi alázza a GTX580,de ahol nem persze jóval alulmarad.
    Mivel nem tudom miként futna a kinézet 2600k rendszeremen így eléggé körülményes a váltás,de a panaszaim miatt nagyon ott tartok hogy lecserélem.
    Sok esetben ahol meg megy a CF villog a kép,textúra meg ilyenek mint a Crysis 2 nél míg nem jött az ujj profil,és driver.
    Ha a Katában a gamma értéket lejjebb veszem érdekesen elő jön a villogás a játék menüben is,és maga a játékok futtatásában is ami érdekes.
    Nem kártya hiba mivel a Cf letiltása után tökéletes,illetve vissza állítva a gamma értéket eredeti értékére.
    A volt HD5970 kártyám is ugyan ezt produkálta ami megint egy kizárási alap a hibákra.
    Azóta minden változott lap,táp,memó,és minden maradt a régiben.

    [ Szerkesztve ]

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • Cybertrone

    veterán

    válasz Dj Dekko! #8213 üzenetére

    Emelkedne a villany igen... De ha ilyen vontatottan indulsz neki élvezni sem fogod... Most hogy néz már ki az hogy game közben számolod a kilowattokat :U Mellesleg nem egy gamehez kell venni hanem sok gamhez... multizni is könnyebb, és megnyugtató az a tudat hogy sosem fog belassulni a game... És valjuk be egy monitoron is faszán betud lassulni egy kártya... Meg az sem mind1 milyen lapba teszi bele az ember azt az sli-t... nekem mióta megvan még nem voltak mikrolaggolásaim, és szinte semmi anomáliám sem volt... az fps-t is szépen tartja...
    Jól mondja Laraxior az se panaszkodik akinek 4 karija van, temeg rettegsz mert a havernak szarul megy... abba bele se gondolsz hogy lehet a haver nem csinált valamit frankón! :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

  • kasa85

    őstag

    válasz kranazoli #8654 üzenetére

    FurMark ikonra jobb egér gomb,Tulajdonságok,Kompatibilitás,Asztal-összeállítás letiltása mellé pipa,és alkalmaz.
    Ha van rá lehetőség ne Asztalos módban futtasd hanem Fullscreen módban teljes képernyőn.
    Nálam az Asztal kezelő volt a ludas a Mikrolagok miatt gondolom nálad is ez okozza.

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kranazoli

    senior tag

    Ezt YT-on találtam, dettó ugyanaz a kártya: [link]

    A videó elején van egy nagy ugrás. Nálam is ilyet csinál, csak többször. Már az elején is írtam, hogy olyan mint a microlag - de ez nem microlag. Tudom mi a mikrolag, ez vmi sokkal betegebb jelenség.

    Kérdezném azoktól, akik szakmailag is tudnak segélni, hogy ez lehet-é hardver hiba?! :R

    Figyuka, neved nem jegyeztem aki ilyen okos hsz-eket irogat, nézd már meg a szignóm...

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • Razermazer

    őstag

    válasz kranazoli #8677 üzenetére

    Szerintem szabadulj meg a számítástechnikától, és térj át mint Anakin Skywalker a konzolos oldalra, ott nem lesz semmi bajod. Kicsit paranoiás vagy nem kicsit.
    Kabaré amit művelsz, egy piszlicsáré, idióta semmire nem jó program hibája miatt, ami csak tönkreteszi a kártyákat és fűti mint nap a fóliasátrat.
    Had mondjam el nálam is laggol de nem érdekel, minden más program legyen bármi tökéletesen fut. Nincs mikrolag semmi akadás.
    Egyértelmű hogy valami kicsi monitorozó program bekavar, ami a háttérben fut, és akkor még nem beszéltünk a vírusirtóról stb stb.
    Ha van kedved szórakozzál velük, hogy egyenként lelövöd őket, aztán talán sikerül kideríteni melyik is volt a ludas.
    Ha nincs rakd vissza az ATI-t és kész.

    [ Szerkesztve ]

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

  • kranazoli

    senior tag

    válasz Abu85 #8695 üzenetére

    Node! Ott az ARMA, abból nem lehet kinőni, max. csak felnőni hozzá. :D
    Vagy repszimek?!

    Akkor ki fognak halni ezek a játékok?!

    Többeiknek:

    Ha mégis megtartom a PNY570-et, akkor befogatok még?! :B

    Abu:

    No, ez már megint új volt Nekem... :) , hogy mik vannak. :D

    De azért biztos, ami biztos még megtartom a Radeon-om is, ill. megvárom mi lesz az ASUS 560Ti Top garancia kimenetele...

    Újrahúzom az OS-t már megint.... :W feldobom majd a FEAR3-at, mostanában azzal játszom(játszottam) aztán majd meglátom. Olvastam mikrolag topic-ban, hogy Windows ablakkezelő tud ludas lenni, de a lenti vidikben amiket link-eltem, azok Nekem nem a mikrolag kategória, hanem biglag kategória. :)

    Most kaptam egy hasznos PÜ-t FurMark-ra... Érdekes mód, ha kikapcsolom az Xtreme Burning és PostFX-et, akkor már nem érezhető ennyire a jelenség.

    Férfiasan bevallom Én eddig a FurMark-ot arra használtam, hogy megnézzem mennyire melegszik a VGA, ui. pár perces futtatás után elég jó képet lehet arról kapni, hogy játékok alatt mennyire lesz hangos - ui. a játékok úgy vettem észre nem terhelik le annyira VGA-t, mint a FurMark.

    Más:

    nVidia driver-ben nincs olyan, mint AMD Catalyst-ban, hogy játék beállítások (V-Sync bekapcsolás - ha szükséges) - vagy olyan ami kiírja az aktuális GPU és VRAM Mhz-eket?! :R

    [ Szerkesztve ]

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kasa85

    őstag

    válasz kranazoli #8697 üzenetére

    Hali.
    A Mikrolagtopikban az utolsó hozzászólásoknál írtam segítséget,és hozzá kép illusztrálciókat.
    A Games Booster progit próbáld ki Trix/MSI A lődd ki,és amiket ott le írtam.
    Az ablak kezelőn kívül egy dll fájl is megy közvetlen a háttérben ami az Ablak kezelőből származik.
    Szemétség,hogy le van tiltva de attól a háttérben még is futtat belőle egy két utasítást:(
    A Vírusírtót szedd le ,vagy tiltsd le,lehet a valós védelem be kavar teszt közben,mert nálam is okozott hasonló tünetet.
    Bios kép is van ami segíthet az energia gazdálkodást ki kapcsolni a CPU+Alaplapról.
    Ha megcsináltad azt amit le írtam hosszú sorokban képekkel együtt meg köszönném,ha tájékoztatnál mire jutottál vele. :R
    Hónapokat töltöttem ezzel a kérdéssel így tömören egybe raktam szinte az összes lehetőséget amivel a Szoftveres anomáliákat ki lehet kapcsolni.
    Az Asztal kezelő kilövése 80% ban oldotta meg a problémát.
    A további 20% a többi beállításokban rejlik elméletileg nálam egyenlőre bevált.

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    válasz Drizzt #9078 üzenetére

    Tapasztalatid alapján mekkora különbségről van szó a volt karihoz képest :F
    Jobban átlátod a két kari közötti különbséget,így ha tudsz minimum,maximum,átlag FPS ben mondani egy % ot meg köszönném. :R
    Sajnos nálam sem épp hangtalan a cucc kénytelen vagyok 60% venti fordulaton járatni a két kártyát az iszonyatos meleg miatt.
    Sajnos tetőtéri a lakótelepi házunk döntött 60% ablakkal aminek köszönhetően üvegházhatás jön létre a szobámban.
    Kint 36C fok a szobámban 32C fok ami kicsit durva rám,és a gépházban lévő alkatrészekre nézve. :(
    A legszarabb a mikrolag hegyeket az MSI Afterbuner csinálta,így ha neki állok játszani 2percem azzal megy el,hogy felcsavarom a ventiket 60/60%ra:(
    Bő +10C fokkal melegebbek a cuccok így a kari 70/80C fok között mozog max. :(((

    [ Szerkesztve ]

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kranazoli

    senior tag

    válasz Tökmindegy #9080 üzenetére

    Szerintem baba. Mindent max-ra tudok tenni.

    (Én sem néznék teszteket, ha az elejétől okés lenne a dolog - de Én amikor VGA-t vásárolok, akkor mindig lefuttatom a számomra fontos teszteket - game teszteket)

    Én Fallout-okat játszom újra; STALKER játékokat, most a F3AR-t, ill. volt egy-két játék ami kimaradt (újak) azokat majd megnézem, de azok Nekem csak egy du-nos játékok lesznek.

    Játékok alatt nem nézek MSI AB-el semmit, Engem zavar. A PNY-al is elleszek, de most egy olyan szitu alakult ki, hogy tudok VGA-kat cserélgetni. (mivel Asus 560 Ti Top garancia ideje alatt beruháztam a GTX 570-be - a garanciális cserék meg felőlem elhúzódhatnak akármeddig)

    Nem csak játékokban van ám Nálam különbség. (ami Radeon oldalon volt mostanában, ezek közül már sokat javítottak)

    - Firefox-ban 3D-s órajel bennragad. (pc restart kellett, már javítva!)
    - Minden egyes Radeon driver telepítés után regedit-ben kellett kulcsokat nulláznom, hogy UVD szinten ne szemetelje tele az eventlog-ot (ami akár game crash-elésre is képes)
    - Böngészés közben pár flash stream közben zöld képernyő,
    - Megoldották, hogy nem ragad az egér a jobb felső sarokban, átkerült a bal felső sarokba

    Ill. amit nem tudok, hogy Nekem is volt mikrolag-om Stalker CS-ban
    (egyelőre kopp-kopp nem tapasztalom)

    A fenti felsorolás így szépen gyűlt-gyűlt Bennem, gondoltam tavaszra csak beérik egy normális Cata, de nem. :(

    Itt eddig a F3AR-ban volt a textúra villogás. Most az a korábbi driver van fent, ha jól emléxem 270.61

    Játék közben nincs probléma és szerencsére böngészés közben kell sem gyomorideget kapnom attól, hogy mikor hányja össze Magát vagy a flash, vagy feledtem el átírni a regisztrációs adatbázisban egy értéket 0-ra, hogy attól ne crash-elje össze Magát a rendszer.

    Szóval Én elleszek ezzel a PNY-al is, de a közben történő cserék sem zavarnak 1általán. Kártya kivesz, új betesz. Gép újraindít, restart és működik az új VGA.

    De most az SSD-be vagyok épp szerelmes. :)

    Ha Giga-val is gond lesz, no akkor jön majd az EVGA GTX 570 ref. modell, mert azt már valóban csak hiba esetén tudom majd visszacseréltetni abban a 3 napban ami rendelkezésre áll. Szerencsére ezeknél az alternatív kártyáknál minden lóf*szt ráírnak a termékre a gyártók, amikért Én azt mondom vállaljanak is gyártói felelősséget. Ez szerintem így van rendben, ennek így kell működnie. (eddig működik is)

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kasa85

    őstag

    válasz Drizzt #9107 üzenetére

    Tehetnél rá egy Mungen 2 hűtőt.
    Az tudod az ujj deszkákon is használni,olcsó + tartós,és a procidat is 60C fok környékén,vagy alatta tudnád tartani.
    Nálam is ugyan ez a helyzet Idle 1.36v fogyaszt terhelés alatt meg 1.32v ami számomra érthetetlen,mivel ennek fordítva kéne történnie :F
    Ha a háttérben futó alkalmazásokat csökkented Game Boosterel akkor jóval fentebb tudod hozni a minimum/átlag fps akár a Kori 7 szintjéig is egyes esetekben.
    Sajnos a sávszélesség,és a szálak mennyisége pont emiatt limitáló,mert míg a ujj rendszereknél kevesebb erőforrást igényel a háttérben futó alkalmazás addig a 775 nél limitáló lehet.
    Torrent/Dowlander,vagy bármi ami felesleges lehet a háttérben,és zabálja az erőforrást lekapcsolom így sokkal stabilabb FPS kapok,illetve a Mikrolagok előfordulását is jóval lecsökkentem ezáltal.
    Sajnos sok esetben tapasztaltam az MSI Afterbuner-nál,hogy Mikroakadásokat okoz emiatt ha netezem Manual:40% ra állítom a ventiket,míg játékok alatt feltornászom 60% ra.
    jóformán a Mikroakadásokat ezzel 99% ban meg is szüntettem.
    Olyan mint a Stalker C O P,nem lehet megszüntetni teljesen oda SSD kell,hogy pár % ot csökkenjen,de ott alapból a motor fos,így akármilyen Drivert adnak ki rá ugyanolyan rossz lesz:(
    Crysis 2 DX11+High pack is egy szar AMD-én ami úgyszintén nem a szoftver környezet a hibás teljes mértékben hanem a mocskos felesleges számítási többletek :(((
    Nálam e két játék nem mérvadó így a Crytech le szerepelt nálam a Crysis 1nél mikor a DX10 et csak pár módosítással lehetett futtatni DX9 környezetben,és nem kellet hozzá a fos Wista hanem a jó bevált XP rendszer kevesebb erőforrás igényléssel bevált.
    A 2 nél nem is csodálkozom,mivel a mondás is azt adja hogy kutyából nem lesz szalonna.
    Remélem valami szankció lesz a csapat ellen,mert többszörösen meg károsította,és hülyének nézte az átlag felhasználókat.
    Ha ezzel akarják a Cry engine nyújtotta lehetőségeket reklámozni akkor nem is csodálom,hogy pc nem lesz további DX11 módosítású játék Cry enginel,persze ha másik ki adó ki gyomlálja akkor talán lehet esélye.
    Persze nekik tök mindegy mivel úgy tudom ingyenesen lehet használni,és átérnek a mobil platformra hál istennek.
    Majd olyan engint írnak szegény mobil telefonokra ami miatt a szerencsétlen felhasználók harmadfokú égési sérüléssel kórházba kerülnek,mert a mobil a kezükre olvad játszás közben :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    válasz Dj Dekko! #9198 üzenetére

    Nem minden esetben program hiba hanem a háttérben futhatott valami az idő alatt így az is okozhatott az adott jelenetnél drasztikus fps vesztést.
    Sajnos tény,hogy a Quad a háttérben futó alkalmazásokra érzékeny,és a Core i proci kevésbé,de aki teheti zárja be a háttérben futó alkalmazásokat amit részletesen képekkel a Mikrolag topikban le írtam,és mindjárt nem lesznek játékok alatt drasztikus FPS esések. :K
    Mivel több szált jobban tud kezelni az ujj proci,vagy gyorsabb az adott programok ki számítása köszönhetően a 1333mhz+ os ramoknak így kevésbé problémásabbak a hátérben futó alkalmazások.
    Game Booster progival tökéletesen ki gyomláltam mi nem kell,és a Windowsban is az msconfig parancson belül ki gyomláltam minden alkalmazást,így sokkal tökéletesebben futnak a programok jelenleg Mikrolagok nélkül.
    Ha valakinek régi procija van Yorkfield egy kis módosítással meg lehet oldani,hogy ne legyenek akadások,vagy fps zuhanások adott játékokban.
    Alapból minden energia szarság,és opció ki van kapcsolva Biosban,és Winfosban így még kevésbé van arra lehetőség,hogy valami be kavarjon.
    A másik az a AVG,és társai nem egyszer tapostam meg majdnem a gépemet mikor a valós idejű védelem,és a ütemezett vizsgálat játék közben elindult.
    Hála istennek ezt a problémát meg oldották mivel kézzel lehet elindítani,de a futtatott játékokat mindig kivételbe teszem valós védelemnél.
    Itt is kevesebb lenne az FPS esés ha Korajon történne,de egy jó felhasználó barát beállítással sokat lehet csiszolna régi rendszer társainál is.

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    Sziasztok.
    Nem tudom honnan jött,hogy a GTX580 2x gyorsabb mint a HD5870 VGA :F
    Gyakorlatilag a HD5970 gyorsabb vagy 10/20% al a GTX580 nál ami CF skálázódásban HD5870+40% teljesítmény.
    Nagyon ritka eset amikor két Cf kártya,hozza a +70% teljesítményt,jó ha +40% hoz a konyhára,de ha hozza akkor nagyon elkalapálja a GTX580 kártyát.
    Ha GTX480 gyorsabb volt +20% al a HD5870 től,és a GTX480 ws GTX580 között +15/20% al gyorsabb akkor is +40% plusz ról beszélünk a GTX580 ws HD5870 között.
    A GTX 580 3x gyorsabb DX11 számításban teszt programokban,de ennek sok jelentősége nincsen.
    Vram terén jobb a helyzet,mivel sok helyen elkél lassacskán a 1.5gb.
    Sajnos tudom milyen egy szűk keresztmetszetű 1Gb Vrammal rendelkező brutális kártya mivel közvetlen a HD5870 után beköszöntött a HD5970 a házamba ami vegyes érzelmeket keltett bennem.
    Sok akadás,mikrolag,driveres problémák ami az 1GB Vram,és Catalystnak tudható be.

    [ Szerkesztve ]

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    válasz zack #9431 üzenetére

    No így már világos a dolog,csak egy kicsit részletesebben kellet volna le írni,hogy mit is takar az a 2x sebesség. :R
    Szép,és részletes le írás. :R
    (A CF ahol megy, 80-95% a skálázódás, már elég régóta.)
    Tény hogy vannak olyan játékok amik jobb esetben 2x a gyorsulás CF/SLI fronton,de sajnos manapság közel sem olyan minőségűek a játékok,hogy ezt a szintet tartani tudnák.
    Jó ha ezen sebesség növekedéseket 100játékból,csak 10nél látni.
    A java része fosport,így hiába a 2vga CF/SLI kombóval,ha alig 70/80% fogyaszt a magokból ami még a jobbik esetet takarja.
    Érdekes ez a Cap profil is amiket adnak a Catalyst mellé ami elméletileg javítaná a CF skálázódást,de mintha annyit érne a használata mint halottnak a puszi.
    Le írják melyek azok a játékok amikben javítana valamit,de hiába töltöm le legfeljebb a Mikrolagokat csökkenti,de a skálázódást kevésbé befolyásolná :F

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    válasz zack #9451 üzenetére

    Persze ez igaz amit le írsz,de sajnos sok esetben a tesztekben nem a minimum FPS veszik figyelembe ami nagy hiba hanem az átlagot :(((
    Persze az ember gusztusosabban fogyasztja a játékot GTX580 minimum 30FPS en mint HD5870 és társainál ugyanott 15 FPS el,mivel jobban megérzem a nagyobb eséseket ;)
    Nem értem soha ezeket a tesztek ezt miért nem veszik számításba,és miért azokat az értékeket tüntetik fel ,hogy 1000FPS el megy ha felnézek az égre :) :F
    Gondolom felnéz a csóka az égre 1-2másodpercre azt be írja hogy hú de Atom gyors a kártya :(((
    A mikrolagos dolog a másik amit sok esetben nem említenek meg a gyártok/tesztelők ami még fontosabb tényező mint a minimum/maximum közötti tényező.
    Inkább butítom vagy elfogadom a 20FPS mint a javíthatatlan mikroakadásokat nézem :W
    Persze van egy két cikk amiben le írják ezen gyermekbetegségeket,de ha tudatában vannak ezen problémáknak akkor nyújtsanak figyelmet erre is,és javítsák.
    Én nem vagyok egyik párti sem,mivel azt veszem ami olcsóbb és tudásban érte a legjobbat kapom.
    Gondoltam jobb ha GTX580 árából veszek egy ütősebb CF et,de sajnos ára van amit néha nehéz meg emészteni,de ahol jól zakatol ott tényleg élvezetes és jó a játékmenet.
    Persze ha az Nvidia nem aranyárban adná a kártyákat akkor lehet én is GTX580 ra,vagy SLI be neveztem volna be.

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • Tökmindegy

    senior tag

    válasz A.tessz #9874 üzenetére

    Én azért vettem a radeont,mert lelkes és igen tehetséges rábeszélőkével megáldott userek meggyőztek ,arról,hogy alig van különbség a két kártya között és ugyi ez jóval olcsóbb.
    Tesztekkel alá is támasztották ezen irányú véleményüket,én balga meg elhittem.Pedig eredetileg is 580 at akartam venni. Nemm hiszek a teszteknek azóta:))
    Szóval a lényeg azon kívül amit már leírtam. Repszimmel játszom,komoly,jelentős számú társasággal egyetemben ,sokan radeont vettek mostanság. Ts en folyamatosan kapcsolatban vagyunk játék közben. És miket hallok. Szaggat,miért szaggat?, kikapcsolom a fákat,lejjebb veszem az AA-t, most a fuvet is leveszem,újraindítok,most mi ez a mikrolagg,hova tűnt a textúra , miért van nnagy kocka a tengeren,stb
    És csak azoknál akik Radonnal rendelkeznek. Mire nagy nehezen megoldják a problémát,addigra mi már elfáradtunk,kijátszottuk magunkat full beállítások mellett.
    Hangsúlyozom 6970 ekről beszélek.
    Mellesleg nem rossz az a kártya sem,ilyet én nem állítok,de kompromisszumokat kell kötni vele,ami számomra nem elfogadható,egy csúcskártyától. Nem érdekel,hogy olcsóbb 30 ezerrel,adják drágábban ,de fusson a játék fullon . Ez elvárható lenne egy legerősebb radeontól szvsz.
    Hozzáteszem,hogy én nem vagyok hajlandó pl 2 db 100 ezer huffos kártyát berakni a gépembe,egy játék kedvéért sem. (nem ítélek meg másokat akik ezt teszik) ,de nehogy már 200 ezer kelljen egy nyamvadt játék futtatásához:) Ez nálam elvi kérdés,nem is anyagi.

    Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

  • Tökmindegy

    senior tag

    válasz Whit3Rav3n #9883 üzenetére

    Félre értesz. Eszemben sincs azt mondani,hogy "szar" hiszen rengetegen használják megelégedve ezeket a hardvereket. De azt mondom,hogy igenis több a probléma velük,és van akinek ez nem fér már bele,olcsóság ide vagy oda.
    És én sem egy program után vonok le következtetést ,az balgaság lenne, le sem írnám.
    Persze minden user más és más felhasználási területet céloz meg ,de én azt mondom,hogy egy általános felhasználásra készített hardver (főleg ha az az elérhető legjobb a kínálatban) ne okozzon fejfájást az embernek.Hiszen nem problémát akar venni az User ,hanem szórakozni vágyik.
    Akkor egy kis csokor ami semmi más mint bosszantó csupán.
    Il2 a régi játék. A játékban eltűnik a víz a folyó medrekből. Vagy teljes fekete képernyő fogad.
    Erre hallottam már azt,hogy régi játék:) mit akarok. Igazuk van, mit is akarnék,hiszen mi a retekért vesz az ember egy VGA-t.Biztos teszteket akarok futtatni vele és megnézni,mennyi pontom van,mert abban hibátlan a kütyü.
    Egyértelmű driver probléma amúgy. Arma II. Az egyik új driverrel hasít mint a szél (ez nagyon pozitív)
    viszont az IL2 COD ugyanevvel mikrolaggol. Bosszantó. Ha valaki ezekkel játszik,akkor ha úgy szottyan kedve,hogy egy nap mindkét játékot szeretné használni ,indítás előtt driver cserével kezdje? Én is belecsöppentem a driver várás malomkerekébe :) vártam a következőt,mint messiást,de egy idő után megunja az emberfia ezt az egészet.
    És nem ,nem azért vettem ,hogy 2 hónap használat után eladjam,és ,hogy a fórumokon negatív dolgokat mondjak róla. :)
    580 mióta megvan (teljesítményt nem is nézem,egy nyamvadt tesztet sem futtattam vele) az NV vezérlő pultot az első beállítás óta meg sem nyitottam. Na ez itt a különbség. :R

    Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

  • kasa85

    őstag

    válasz Cybertrone #10103 üzenetére

    Hát ahol ment az jó volt,de a tö.öm ki van azzal,hogy ha régebbi játékkal nyomulok azzal mikrolagól vagy csinálja a többi hülyeségét.
    Nekem nem jött be ez a CF annyira több bajom volt a Driverekkel mint a volt asszonyommal :((
    Szeretnék játszani végre,és nem 5perc játék és hajtépés után ujj Catalyst drivert keresni.
    A BFBC 2 mikrolagol 11.7 el.
    11.8 béta istenyilával meg jól megy de egy idő után mikor agyon amortizálják Vietnámban a legnagyobb pályát tankal olyanokat akad,hogy a kutyának sem kell.
    Nem rossz kártyák ezek,de amíg ekkora szutyok Drivereket csinálnak kell a kutyának ez a hacuka.
    Aki szeret Windowst,Drivereket buze..ni annak merem ajánlani az Ati kártyákat az ő fényes Drivereikkel együtt.
    Engem nem érdekel ki hol áll,hanem az mit kapok a pénzemért.
    Kártyát az biztos egy jó nagy téglát,de mit adnak hozzá hogy a tégla megkössön tehéntrágyát :(((
    Nem akarok itt semmi Ati WS Nvidi partit csinálni,de remélem GTX580 karival meg leszek elégedve mert eddig naponta szenvedtem a driverekkel.
    Elég sokat kockulok a gép előtt,így nem a levegőbe beszélek ha az Ati drivereket szídom.
    Más egész életében nem telepít annyi Winfost mint én,meg le merem fogadni annyi Drivert sem próbálltak ki kivéve a fejlesztők mint én így sajnos bal szerencsésem állíthatom,ha ennyi után nem lett csoda akkor nem is lesz sajnos ez van.
    Nálad amúgy hogy muzsikál egy db GTX580,és mi a tapasztalataid mert ha jól tudom te is Atiról váltottál. :F :R

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    válasz kpal #10139 üzenetére

    Szép 1000W majdnem :Y
    Teszt alatt Csernobil lehet a gépben is.
    Látszik a Sampolás a monitoron a videón meg egy két mikrolag,de ez a Stalker ami alapból erről híres:(

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    válasz Fail3D! #10169 üzenetére

    Vagy külön külön,és lehet veszek átmenetileg egy ujj lapot az ujj rendszernek,ha mikrolag nuku,és tuningban alap feszen hozza a GTX580 órajeleket.
    SLI meg veszek mikor kell a nafta most nem érzem CF re hogy kellene a másik,meg hogy egy HD6950 édes kevés egymagában szerintem bár a vram mennyisége egyszer hiányozni fog.

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • Cybertrone

    veterán

    válasz zack #10181 üzenetére

    Valakinek jó a driver, nem lehet általánosságban kijelenteni hogy szar csak mert nekünk anomáliázott egy sort... én amúgy sem szoktam csak fél évente drivert cserélni, tehát relative akkor amikor van is miért lecserélni... :K Azt meg hogy az atinál jobb a helyzet nem lehet egyértelműen kijelenteni, mert attól hogy neked nem volt gondod vele, még m ásnak lehet, és ahogy beleolvasol a topikba van is nem kevés... Kasa pl eladja az egész cf-et mert mikrolaggol az egész :U
    Ilyen problémák mindig voltak, és lesznek is... ezeket kiküszöbölni nem lehet :R

    "Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

  • Pala

    veterán

    válasz Scholes9 #10222 üzenetére

    Soha egyetlen mikrolaggal sem találkoztam GTA IV alatt, pedig az elmúlt 4 évben csak Radeonokat fogyasztottam (köztük volt 4850 és 4870 is, ez utóbbit másfél éven át használtam a 9.8-as driverrel gond nélkül...még 2011-ben is!). Még 6870CF mellett sem volt baki. Ettől függetlenül most mégis NV-re váltok, meglátjuk mi lesz.

    [ Szerkesztve ]

  • keIdor

    titán

    válasz Pala #10224 üzenetére

    Mikrolaggot sztem csak akkor látod, ha nV-re váltanál. 4 éve ATi akkor megszoktad már.
    Mondom ezt persze úgy, hogy én nem láttam változást.:) Mondjuk én 5870-ről jöttem, nem tudom számít-e előtte volt 4870 X2, 4890 meg 4870 is. Utóbbin elfogyott gyakran a ram (512) ott volt mikrolagg.

    Min. fps az ami sokkal magasabb.

    [ Szerkesztve ]

    ¡GLORIA A LAS PLAGAS!

  • keIdor

    titán

    válasz Fail3D! #10234 üzenetére

    Szerintem a 480-hoz képest az 580 érne +20-30k-t max. Az lenne reális. De az 570 és az 580 is rettentő túlárazott.

    fsb1000: Itt a videón ez a húzás a mikrolagg?

    [ Szerkesztve ]

    ¡GLORIA A LAS PLAGAS!

  • Fail3D!

    addikt

    válasz Whit3Rav3n #11888 üzenetére

    akkor ennek koszontheto hogy atinal esetleg erzekelnek masok mikrolagokat viszont nvnel nem? illetve a skalzodas ezert jobb atinal? ha 3rol levennem modnjuk 2 re akkor valszeg tobb fps is lenne? es akar meguszhatnam a mikrolaggot is ha szerencsem van?:)

    (#11889) Cybertrone azt nagyon fogom sajnalni mert nagyobb felbontas nem lesz jo darabig:( megszoktam a tv-t kicsi lenne mar 1 monitor:(

    [ Szerkesztve ]

  • kasa85

    őstag

    Én amondó vagyok ha be vezetik a 30FPS korlátot akkor lehetőleg adjunk azoknak is mozgás teret akik jóval felette szeretnének játszani.
    Meg lehetne oldani,hogy a menüben lehessen ki,és be kapcsolni mint a vertikális szinkront,és nem lesz akkor probléma,mert rohadt idegesítő tud lenni jó pár game ami 30fps korláttal jött ki.
    A mozgás darabos,távoli fák objektumok darabosak,így egy jobb egérrel nem is lehet úgy célozni mint egy 60+FPS játlknál én ezt érzem hasonló játékoknál.
    Sokan azt sem tudják mi a Mikrolag,de még is sokan panaszkodnak rá ami jogos,így a 30FPS korláttal is hasonló a helyzet.
    Sokan vagyunk különböző tulajdonságokkal van aki látja van aki nem,így szerintem mind két fél véleményét tiszteletben kéne tartani ezáltal ki,be kapcsolhatóvá kéne tenni ezt az opciót mert a f@szomnak van kedve a cfg fájlokban turkálni,hogy ki kacsoljam ha egyáltalán meg találom a hieroglifák között.
    Sok mindent meg lehet magyarázni szaknyelven,de ez fordítva is igaz,így nem látom értelmét a vitáknak ami itt felmerült.
    A játékokat meg lehetőleg ne vessük össze filmel,mert nem egy kategória főleg ha nézzük milyen kategóriával is játszunk rpg,fps,stratégia stb.

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • fsb1000

    nagyúr

    Ezekkel a csoda-ramokkal az új generációban elérik 256 GB/s sávszélességet, lehet hogy jót tesz a mikroakadásoknak is.

    Bár nincsenek bizonyítékaim, de mai napig azt "hiszem" hogy a szűkös memo interface a nagy számítási teljesítménnyel párosítva az egyik felelőse a mikrolaggnak.

  • kasa85

    őstag

    válasz zack #12319 üzenetére

    16x is ugyanúgy csinálja,így felejtős,de ott a példa a HD6990 és a HD5970 mikroakadásairól ami tudtommal egy slottosak,és ott is nagyon népszerű ez a probléma.
    Sok esetben Winfos ablak kezelő,Vírus írtok,és rossz biosz beállítások lehetnek a hátérben.
    Bár azon gondolkoztam,hogy az Nvidia karikon csúcs vga nál azért nem jellemző a mikrolag mert jóval nagyobb a bit sávszélesség,míg Atinál mindig 256.
    Hiába itt meg a magas sáv szélesség,ha a játékokat nem ezen kezdik meg írni,és hozzá igazítani hanem Nvidia komponensen,így a busz sáv szélesség kerül előnybe.
    Látom a 7xxx széria is marad ugyanezen a szinten,de a mem clock jóval magasabb lesz.

    [ Szerkesztve ]

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

Új hozzászólás Aktív témák