Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Csaba_20_

    őstag

    válasz Gyuri27 #3676 üzenetére

    Elállni csak 8 munkanapon belül tud a szerződéstől. Személyes vásárláskor alá kell íratni, hogy megtekintett, sérülésmentes állapotban lett átvéve a termék. Utólag így nem jöhet azzal, hogy karcosan kapta. Természetesen lehetőséget kell biztosítani számára, hogy megtekinthesse ténylegesen. Repa által írt esetben sem fél év utáni elállásról volt amúgy szó, úgyhogy ne ferdíts!

    Ne várd el tőlem, hogy igazat adjak Repa-nak, csak mert szerinted sose adtam boltosnak még igazat. Had ne kelljen már továbbra sem eldöntenem, hogy Repa-nak vagy a vevőnek van a konkrét kérdésben igaza. Nem az én feladatom.

  • Ariadne

    őstag

    válasz Gyuri27 #3676 üzenetére

    Nem értem én sem, amit írsz. Itt most a távolévők között létrejövő szerződéseknél az elállásról van szó, ami legrosszabb esetben is max. 3 hónap, általában 8 nap.

    Ha a júzer eleve karcosan vesz át egy terméket a boltban normál, tehát nem távollevős vásárlásnál, akkor így járt, nézte volna meg, bontotta volna ki.
    Ha pedig online rendelte és kihozzák neki mondjuk, akkor pedig - igen, tudom, hogy nem mindig működik - a futár jelenlétében kellene kinyitni és felületileg megnézni a terméket. Nem szoktam gyakran így rendelni, de tuti nem engedném el a futárt addig, amíg ki nem bontottam a cuccot, főleg mert sejtésem szerint az átvételkor aláírandó papír tartalmazza azt is, hogy a cuccot megtekintettem.

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

Új hozzászólás Aktív témák