Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sipi700

    tag

    válasz HKorn #59877 üzenetére

    Nem leszólás, amit írok, de nagyjából látom, mert vannak felvidéki futó barátaim és járok olyan versenyekre, ahol szép számmal indulnak. Simán futnak 3-as kezdődő tempókat többségében sima utcai ruhában. Aki futócuccban van az sem nagy márkákban. Cipő is egyszerűbb futócipő, ott azért látni nagy márkákat. Kb. cipő, amire többet költenek. Telóval futnak, óra max. Polar M430 vagy Garmin 45 szint. Nekem nagyon szimpatikus ez a hozzáállás. Mo.-n teljesen más a helyzet, itt többet adnak a külsőségekre (valamennyire én is). Az utóbbi években hatalmas divat lett itt a futás és átestünk a ló túloldalára és megveszünk mindent, úgy, hogy még nem is futottunk egy métert sem, néhányan több időt szentelnek felszerelés kiválasztására, mint az edzésre. 6:30-as futónak miért kell Vaporfly next%? Vagy 1 órás aszfaltos edzésekhez miért kell Salomon mellény? Döbbenet miket megvesznek kezdő futók, mert látják az instán. Persze tudom itt sem mindenki rongyrázós és biztos ott is vannak márkás cuccban futók, csak elmennek Pozsonyba nagyobb versenyekre. Ez nem is pénztárca kérdése, nem tudom milyen az életszínvonal ott, soha nem téma köztünk, inkább a fejekben van itt-ott baj.
    Nem mondom, hogy fussunk utcai ruhában, de az is túlzás, hogy egy edzésen 500e Ft van rajtunk mondjuk kezdő futóként. Nem erről a fórumról beszélek, itt szépen megvan az arany középút ;)

  • tibcsiworld

    aktív tag

    válasz HKorn #59877 üzenetére

    Ugye, hogy ugye? A falu szélén minden háznál kutya, a töltésen egy fa alatt hajolgatni kell, közben kerülgetni a lócitromot, a bárányürüléket, és a juhászkutya kakáját. Minden udvarból kaukázusi medveölő akar kiugrani. De kiérve a parasztvilágból már csak a töltés, a szél, és én a farmerral. :)

    Elolvastam az összefoglalót, és a közepén futni küld. :)

    Ez úgy alakult, hogy a fiam az oviba vittem, és hazafutottam. Később ebben jártam ki futni is. Egyelőre. :)

    Ha látom, hogy megy, és élvezem, akkor ruházok be komolyabb összeget. De látom, hogy ezt nem fogom abbahagyni! :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák