Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chuck Norris

    senior tag

    válasz Peterhappy #59835 üzenetére

    Ha már ilyen kedves voltál mellékelek egy rövid beszámolót:

    Dögölj meg Börzsöny illegál

    1991 óta rendezték egészen 2005-ig a azóta nincs, viszont Csipi kiírt egy eseményt, hogy ő a hagyományos időpontban végig járja a hagyományos útvonalat és mellékelt egy trekket. Mivel nem szervezett esemény, nincs semmi ellátás, semmi segítség, mindenki úgy oldja meg ahogy akarja, ha valaki leesik a hegyről és megeszi a jeti senki nem fogja megkeresni nincs nyilvántartva ki volt ott, ráadásul a legtöbb helyen térerő se nagyon van. A vége is csak annyi volt, hogy mindenki beűlt a kocsiba aztán hazament.

    Leraktam a célban az autót, átvittek a Kőrózsa panzióba, kicsi büfézés, majd átsétáltunk a hivatalos starthelyre, ekkor már persze teljesen sötét volt. Itt megemlékeztünk azokról a sporttársakról akik már nincsenek velünk, egy percig hallgattuk a Börzsönyt, majd elindultunk felfele. A Börzsöny fő gerincére négyszer kellett felmenni és négyszer lejönni, sík terep minimális. Az órám szerint a táv 45.6Km 2640m szintemelkedéssel. A lenti részeken fagyott talaj, középen többször felolvadt majd lefagyott hó amiből hol rücskös hol meg teljesen sima jégréteg képződött, ezen egyszer taknyoltam is egyet, a felső részeken meg általában bokáig érő, volt ahol még nagyobb fagyott hó. A völgyekben hideg volt és fagyott, felül a gerincen melegebb volt viszont erősen fújt a szél. Pont úgy ment ez is nekem mint idáig is felfelé kevesen vannak akik gyorsabbak nálam, lefelé meg kevesen akik lassabbak. Beszélgetésbe elegyedtem egy sporttárssal aki 3x teljesítette az iromnam-t, kifaggattam, mi a csinja-binja a dolognak, azt a következtetést vontam le, hogy ha sikerülne kicsit túl lépjek azon, hogy mellúszásban épp nem fulladok bele a vízbe, valamint a gravel kerekét lecserélném országútira akár még meg is lehetne nekem is jövőre.
    [link]

Új hozzászólás Aktív témák