Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chuck Norris

    senior tag

    válasz dabgergo #48224 üzenetére

    Nekem két hokám volt úgy 500Km után már elkezdett mindkettő foszlani, 1000 körül már úgy beroggyanik a sarka, hogy szinte negatív dropba ment át, elől meg akkora lyukak voltak, hogy kisebb fadarabok is beestek. Amúgy ha hokát szeretnél akkor a stinson atr az ami a javaslott terepre.

  • myckey

    veterán

    válasz dabgergo #48224 üzenetére

    Salming le is maradt, meg a Scarpa, Brooks, Merrell, ON is...akár.

    Akad leírás a cipőkről, felépítésükről stb...
    [link]
    Runnersworld

    Én csak azt tudom mondani, amit tapasztaltam, meg láttam és hallottam.
    Van olyan, ki nem venne Hokat, közeli ismerős is ilyen, neki 3x cserélték ki Hokat. Mákos figura.....van még további "1-2" ember, akit ismerek, és nem preferálja Hokat.
    De olyannal is találkoztam, beszéltem már, aki meg ezt szereti.La Sportivat nem...( én odáig vagyok sajátomért, de más is mondta már, cimborámnak is jól teljesít, amit mutattam neked is,írtam fentebb.... sajátomnak jól használható a talpa és a csillapítása is, pedig igen csak rakam bele távot, meg szintet, súlyom is akad, csak egy egy folt/javítás van elején, mert lett egy -egy, cm-es lyuk, szélén, elöl az ujjaknál, közvetlen ahol kezdődik az anyag )

    Kolléga, aki 830km meg 40 000 szint után cserélte(Hoka), nála Salomonok 800-1000km -t bírtak, DE nem venne többet Salomont, miután próbálta Hokat ( nem tudom pontosan, Speedgoat, Mafate vagy Challenger van-e neki ) Lényeg, hogy Hoka megy neki tovább, nagyon elégedett volt vele, de állítólag a széles lábfeje miatt ment szét a cipő felső szövet része, két oldalt, ahol szélesedik a talp......valamint a tetején, ahol törik sokat, lábujjak magasságában. Talpával és csillapításával még mindig elégedett, maximálisan, csak kapott extra szellőzőket. Ő aki Slovakultratrail ben ment, erőteljesebb sziklás szakaszokon, mint idehaza. 84kg körül mozog.
    ( Haveréknak Hoka Speedgoat volt, egyiknek meg másiknak is, több kevesebb sikerrel )

    Itt is van, aki Sauconys ( nekem sem rossz, amiről írtam, mondjuk 5/4...Sportivam 5/5 ).
    Nagyon sok minőségi gyártó van, meg kell rágni, mert el lehet veszni köztük, de egyik sem repül, az a helyzet. :((( :)
    La Sportiva pl. kifejezetten mountain running-ra specializálódott, hegyi aktivitásokra.

    [ Szerkesztve ]

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • zaskar

    senior tag

    válasz dabgergo #48224 üzenetére

    2011 óta használok Hoka cipőket. Sokáig valóban gond volt a tartósságukkal. A másik, hogy azokat a kezdeti, túlságosan puha modelleket már nem sírom vissza, de azóta sokat fejlődtek az alkalmazott habanyagok. 2015. óta folyamatosan használom a Challenger ATR modellt és bátran állíthatom, hogy számomra azóta is az a legjobban bevált terepfutó cipő. Az első szériák felsőrésze valóban gyengécske volt, 500 km-nél már több lyuk is volt rajtuk. Most két 5-ös szériát is koptatok szinkronban, ez már sokkal jobban bírja a strapát, erősebb az anyaga. Csodát ettől sem szabad várni tartósság terén, viszont egyesít magában sok olyan jó tulajdonságot, amire szükségem van. Először is könnyű, a csillapítása egy lejtőn átlagon felüli, viszont emelkedőn sem nyeli el úgy az energiát, mint a korai Hokák. Van mellette egy Wildhorse 5-öm is, ami nem rossz cipő, de a Challengert számomra nem közelíti meg. Bár ez egyénenként változó, de az én lábamra a Hoka méretezése a legjobb, és mint nemrég említettem itt, egy vadiúj Hoka Challenger-ben 100 km-es terepultrára is neki mertem indulni, nem is lett gond belőle. Sajnos a mostani helyzet nem kedvez a Hoka olcsó beszerzésének. Pár éve még volt olyan, hogy 20 ezerért idejött UK-ból, miközben itthon 40 ezerbe került. Ennyi pénzért engem nem érdekelt, hogy meddig bírja, ha egyszer ebben éreztem magam a legjobban. Most 35-40 ezer között lehet hozzájutni, bár annyira nem nézegettem az árakat.

  • LanyUs

    senior tag

    válasz dabgergo #48224 üzenetére

    Itt van egy 2 éves Hoka összefoglaló! De szuper! [link] Kapásból 16 modell és azokon belül is már 7 verzió. Ha az egyik bevált, attól még a köv. generáció f.s is lehet. Szóval nem lehet kijelenteni, hogy jó-e vagy sem. És a szomorú, hogy mire kiderül jó-e egy adott modell már kifutott :) Clifton 1 1200km, Clifton 2 700 km újszerű. Sajnos nem kaphatóak már...

Új hozzászólás Aktív témák