Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • myckey

    veterán

    válasz Never79 #47417 üzenetére

    Nekem is akad némi tapasztalatom a hosszabb meneteket illetően, időjárási viszontagságok tekintetében is.

    Ebben a LaSportivatempestagtx ben, sokkal komfortosabb a vizes, havas, saras, nyirkos ködszitálásos stb....időben menni. Egész nap, vagy folytatólagosan-éjszaka. Nehéz és technikás terepen.

    Fenti cipővel, Nem történt ilyen a lábammal, lassan 1200km meg 50 000+ szint alatt( ez csak hegyen, 1x akadt dombság ), mindenféle körülmények közepette: [link] [link]
    nem akartam totálban mutogatni az ocsmánykodást.
    Mondjuk a körmeim azok le le potyognak, de már azok sem olyan intenzitással.

    Így vélekedem a lábtyűről is. Injinji
    Ez a másik olyan dolog, ami nagyon jól egyben tartja a lábamat, és megéri beruháznom rá pár ezer ft-ot. cserébe sokáig húzza. tapasztalat.

    Kamáslim is van.

    De mindenki, ahogy gondolja. :)

    [ Szerkesztve ]

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • Chuck Norris

    senior tag

    válasz Never79 #47417 üzenetére

    Nem cáfollak meg mert a legtöbbször tényleg nem indokolt :)
    Szerintem két baj van a goratex-es cipőkkel, egyrészt, hogy sokkal gyengébben szellőzik mint a sima, a másik meg, hogy ez a vízálló réteg csak egy darabig vízálló, ahogy megy bele a por az szétnyomja a membránt aztán akkor annyi az egésznek.
    Hóban meg latyakbnan a sima cipőn akadálytalanúl átfolyik a jeges lé aztán eléggé tud fázni a láb egy idő után, a goratexes még ha kicsit át is ázik akkor is legalább a meleg vízben totyogsz, ha kint vagy egy fél napot azért nem mindegy. Praktikus még abban az esetben is amikor a pára már nem szárad fel aztán attól lennél csurom vizes. Én most hétvégén egy goratexes speedcross vario-ban voltam nagyon jó cipő, van hozzá kamáslim is de azt csak hóban szoktam felvenni.

    Ezt már próbálta valaki? [link]

Új hozzászólás Aktív témák