Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tomcica

    Topikgazda

    válasz dabgergo #37799 üzenetére

    Tavaly volt,h a Yuki Kawauchi ket nappal a maratonja elott terepen kificamitotta a bokajat es dagadt bokaval allt oda a starthoz.Vegul turheto idore le is futotta.Szoval nem kell bekakilni,lefutod es kesz.

    There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz dabgergo #37799 üzenetére

    Eddig amit olvastam, abból az jött le, hogyha szívizomgyulladás alakul ki, akkor a sport kifejezetten káros. Ez tipikusan vírusos lázas betegségekre jellemző szövődmény, amik közül az influenza nálunk a leggyakoribb. Ritka, hogy tünetmentes maradjon, általában fáradékonyság, mellkasi fájdalom, légszomj, ilyesmikkel jár. Főleg ha terhelésre jelentkezik ilyesmi, akkor abba kell hagyni a sportot, és orvoshoz fordulni.
    Van még olyan betegség is, amitől megduzzad a lép. Annál sem szabad edzeni, mert megrepedhet tőle, és ha kiveszik, akkor egy életre immunhiányos leszel.
    Ezen kívül azt írják, hogy lázas betegségnél a betegségtől leépül az izomzat, amit egy, vagy akár több hónap is visszaépíteni, és csak anaerob edzéssel lehetne megtartani, ami a fentiek miatt baromi kockázatos. A másik, ami leépül az a keringés, azt viszont akár még sétával is meg lehet fogni valamennyire. Szóval lázasan sem érdemes feküdni, ha nem annyira szar, ha meg elmúlt a betegség, és nincsenek a fenti szövődmények, akkor gyakorlatilag azonnal el lehet kezdeni, de csak fokozatosan növelni a terhelést, mennyiséget. Olyan 1 hónap után elvileg már vissza lehet térni az eredeti edzéstervhez.
    Ezen kívül az aerob edzés növeli az ellenállóképességet a betegségekkel szemben. Viszont ha túlzásba viszik, akkor az edzés által okozott stressz 1-2 napra csökkenti az ellenállóképességet. Olyan havi 250km-nél már nagyobb a kockázata a felső légúti betegségeknek. Ezeknél leginkább azok a veszélyesek, amik nyak alá mennek, tüdőre, szívre, stb. plusz lázzal járnak. Ha csak az orrod folyik, akkor nyugodtan lehet edzeni.
    Ami eddig még nem derült ki, hogyha edzel ilyen lázas fertőző betegséggel, akkor nagyobb eséllyel okoz e szívizomgyulladást, vagy csak azért nem ajánlják, mert ha ettől függetlenül kilalakul, akkor baromi káros, ha ráedzel. Szerintem vagy az utóbbi, vagy csak nagyon kicsit növeli a kockázatát az edzés, de olvasok tovább a témában, hátha megvilágosodok.

    A cinket érdemes kipróbálnod, én arra esküszöm. De ha nincs tabletta, akkor jó a natúr zabpehely is a pótlására, meg a gyömbér is elvileg használ, pl tea formájában. Egy laza kocogós edzést is tolhatsz szerintem, hátha jobban tisztul tőle.

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák