Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • parandroid

    nagyúr

    válasz Corpuscle #30943 üzenetére

    Hajlam, sajnos. Idővel, és sok edzéssel jobb lesz. Migrénes érgörcs, összeszorulnak az erek, romlik a keringés. Ha a szemed is lüktet, és belülről minden egyes szívveréssel szúr, illetve fizikai megerőltetés után a fejed felforrósidik (a vér nem tudja elvezetni a hőt), akkor welcome to my world. A család anyai ágáról örököltem, ott fejfájós mindenki, és jellemző az agyi infarktus (stroke). Anyám 50 éves kora előtt kapta az elsőt, hónapokba telt, mire a bal oldalát újra rendesen használni tudta. Aztán rá pár évre még egyet. Ez volt az egyik utolsó lökés a sport felé. Akkoriban (főleg nyári időszakban, vagy gyakori időjárásváltozáskor) heti rendszerességgel volt migrénes görcsöm, és kb mindennap fejfájásom. Terhelésre azonnal migrén (ha nagyon meghajtottam magam, akkor epehányásig). A futást úgy kezdtem, hogy minden futás után értágító fájdalomcsillapító, és hideg zuhany, úgy kezelhető volt. Aztán egyre jobb lett. Egy idő után már csak versenyek után kellett gyógyszer, vagy ha tűző napon futottam. Most van vagy 10 doboz belőle a szekrényben, mert szerencsére egy ideje nem fogy. Tavaly talán 2-3 migrénes görcsöm volt összesen, és futások után szinte mindig elég egy hideg vizes mosakodás. Nagyon mélyről indultam, és kardio-tekintetben rettenetesen sokat kell még fejlődnöm, de ha belegondolok, hogy hány doboz gyógyszert nem kellett beszednem, mióta futok, és hány fejfájást spóroltam meg...

    Szóval türelem, kitartás, és fokozatosság. Addig pedig hideg zuhany, értágító (koffein bármilyen formában), folyadékbevitelre, és cukorszibtre pedig figyelni!

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Új hozzászólás Aktív témák