Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LanyUs

    senior tag

    válasz Vertigo18 #24841 üzenetére

    A pulzusnál fontos lenne a többieknél is, hogy mi az egyéni max. mihez viszonyítandó az érték.
    Vertigo18:141-en 05:45 szép idő. Ha jól emlékszem Te írtad, hogy küzdelmes a magasabb HRM zóna? Bocsi, ha nem. Próbáltam fejleszteni hosszabb lassú futásokkal és valóban használ. Maxom 186. Tegnap mentem egyet [link]
    0-7km 140hrm, 7-9km hepe-hupás földes 150 hrm, 9-15km 160-170hrm, a vége pedig 175-180
    Alapjaiban véve nem vagyok egy futó alkat a 192/101-el :) , ezért kondiztam inkább heti 1 futással, csak unalmas lett és a friss levegő+természet páros jobban feltölt meló után. Ezért megmaradt a futi.
    2 hónapja nagyon leterhelt ha 165 közelébe/felett volt a pulzusom, azóta beletettem 240 km-ert és komfortossá vált a 160/165, sőt a 170/175-öt is tudtam volna tartani a 21-es futás végéig is, de az már végkimerülés..

    Vannak itt taktikus, tapasztalt versenyzők is. Hogyan célszerű belőni a pulzust egy 500m szintes félmaratonon egy magam fajta "átlag" hobbi kocogó/futónak? 150-160 között indítani, aztán emelkedőn 170 lefelé pihi 150-re és így tovább? Persze edzettségi szinttől függ, mert van, aki végig tolja hrm 90%-on :)

    t1: köszi, igen a cikázás segít ha nagyon meredek, hosszabb lépést sajnos a térdeim miatt nem erőltetek. Akkor max. tempó meghatározva. Ennél többet nem teszek bele. Az épp térdeim fontosabbak :)

    [ Szerkesztve ]

  • tomcica

    Topikgazda

    válasz Vertigo18 #24841 üzenetére

    Az azert itt sem olyan egyszeru...amit mentem 16km-es felmerot amikor a felmaratonra keszultem es raktam az alapot az 140-142-es pulzussal lett 4.35-os atlag (ugy hogy volt benne egy szakasz amikor 145-os pulzusra 4.25 kornyeke ment par kilometeren at,de nem vegig). Ha jol remlik a Garmin 65-os Vo2Max-t adott ra.
    Azokon a heteken a 135os pulzusra jutott 4.50-es iram,de en lejjebb nem engedtem,vegig 5perc koruli es alatti irammal alapoztam.

    Amikor ebbol elkezdtem a tempot elezni,akkor egesz 60-63as eredmenyre romlott a Garmin ertek,de a felsobb pulzusokon (175-178) vigan utaztam.A felmaraton ugye 185-os atlagpulzusra jott ki,ami a 196-os max pulzusbol igen magas % es ennek jobban orultem,mint annak hogy teljes aerob zonaba 4.30 alatti ritmust tudok futni jo hosszu ideig.

    Mondjuk arra nem igazan emlekszem,hogy amikor kiscsiko koromban kezdtem futni,akkor milyen pulzuson futottunk,a max 200 felett volt az meg remlik,de biztos hogy magas volt amin a konnyu tempot futkostuk 160-170 kornyeke,jo par ev kellett mire gazdasagossa(es gyorsabba) valt az alacsony pulzuson torteno futas.

    There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Új hozzászólás Aktív témák