Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz tomcica #14228 üzenetére

    A régi edzőm azt mondta volna arra, amit csinálsz, hogy ez egy "komplex edzés". Kemény. :DD Talán csúcsformában utánad tudtam volna csinálni, talán-talán, most biztos, hogy nagyon messze vagyok tőle. Mi annak idején block periodization-t toltunk, havonta váltottuk, hogy állóképességre, erőre vagy erőállóképességre edzünk. Heti 3x2 óra, abból legtöbbször a hétfő, szerda kb. 1 óra futás/lépcsőzés/dombozás/résztávozás legtöbbször kb. 12 kili, utána 20-30 perc xfit, trx, vagy ilyesmi, a pénteki általában csak súlyzós köredzés volt. Jó volt, sokat fejlődtem tőle, de nem igazán tudtam beilleszkedni a csapatba, meg elegem lett abból is, hogy csak edzés miatt utazok több, mint 1 órát meg kelek reggel 5-kor. Úgy döntöttem, hogy jobb lesz nekem inkább, ha itthon edzek úgy, és akkor, amikor nekem tetszik. Hosszú távon nekem ez a jó irány, mert tudom csinálni életem végéig, úgy, hogy nem függ külső körülményektől. Most írok hozzá edzéstervező programot, amivel generáltatni tudok majd teljes edzéstervet pusztán a célok és a tervezett szünetek megadásával.

    Én két dolgot sosem értettem.
    - Miért kell mezítláb futni a füvön? Ki nem állhatom. :D
    - Miért kell ennyi futás után guggolásokat csinálni? Nem látom semmi értelmét még pluszban combra meg farra edzeni, ha a futást rendesen csinálod, akkor az alapból megedzi őket. Én személy szerint sosem fáradtam el kicsit sem guggolástól (kivéve súllyal persze), mindig vagy a keringésem limitált, vagy fizikailag képtelen voltam gyorsabban csinálni. Kettlebelleztem egy kis ideig utána, abban is van valami súlyzós terpesztős guggolás, nem nagy súllyal, talán 10-15kg-al. Abból is volt, hogy 600 simán lement egy huzamban, de tudtam volna csinálni a végtelenségig, amíg ki nem ürül a glükóz. Nem láttam semmi értelmét, gondolom a fejébe vette az edző, hogy megtör, mint kezdőt, de nem jött össze neki, letelt az idő. Többre ment volna fekvőtámaszokkal vagy hátizommal, azokban tényleg satnya vagyok.

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák