Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hi!King

    őstag

    válasz rasotamas #50780 üzenetére

    Csak pár példa, amiket nekem becsült a 75 kilómmal, pulzust is figyelembe véve a Strava:
    3:10-es maraton, + összesen kb. 1.5 km bemelegítés, levezetés 3200 kcal
    Téli Mátra XL teljesítménytúra, 40.5 km, 1400 m szintemelkedés, kb. 8 óra, 3800 kcal
    30-35 km laza futás (nem versenytempóban, mint a maraton), 3 óra, kb. 2000 kcal

    Ebből az első kettő olyan, amit nem tudnék napi szinten megcsinálni, főleg nem a maratont versenytempómban, de a 30-35 km-es könnyű iramú futásokat sem ismétlem meg másnap, pedig évek ótarrendszeresen edzek, az átlaghoz képest nem rossz az erőnlétem. Nyilván akin súlyfelesleg van, annak ugyanaz a mozgás több kcal, de nem nagyságrendekkel, és feltehetőleg messze nincs olyan edzett allapotban, hogy akár az én adagomat megközelítse, nem hogy annak a 3-4-szeresét, amit most becélzol.

    Ja, és rajtam is volt hogy volt súlyfelesleg, olyan 100 kg votlam 18 évesen, 1 év heti 5-6 futás, köztük kemények is, meg kevesebbet is ettem, így lettem kb. 85 kg. Sokkal később mikor 93 kg voltam, kb. 3 év alatt fogytam 73 körülre. Te hasonlót 1-2 hónap alatt akarsz, ami eleve nem egészséges, de amit a napi kalória deficitről írsz, annaak a töredéke sem megvalósítható. Azt pedig hogy ketogén diéta, felejtsd el, akik azt komolyan csinálják, egész nap fáradtak, és nem képesek komoly fizikai aktivitásra. Futás mellett nem szabad totális kiéheztetésre játszani. Fuss sokat aerob tartományban, legyél enyhe kalória deficitben, és meg lesz az eredménye mind fogyás, mind egészség szempontjából.

Új hozzászólás Aktív témák