Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hi!King

    őstag

    válasz danielsz #46066 üzenetére

    Akkor ezt benéztem, azt hittem, hogy akkor futotta :-)

    Amúgy akkor olvastam erről valami cikket, mikor egyik évben, amikor még nem a Budapest Maraton volt az OB (talán 10 éve lehetett?), hanem külön volt, valami 2:45 körüli idővel nyeték. Nyilván voltak akkor 2:20-2:30 közötti magyar maratonisták is, csak azok nem indultak a versenyen, mert érdemesebb volt valamilyen pénzdíjas versenyt választaniuk.

    Szerintem az intézményi háttér része is, hogy a legjobbak közül vannak, akik félprofivá válhatnak. Hozzáteszem azért egészségesebb, ha 10 ezer ember lefutja valahogy, mint ha 2 futná le 2:10 alatt, és összesen 100-200 futná le egyáltalán, viszont a kettő nem zárja ki egymást. Én nem tartom jónak, ha az állam támogatja az élsportot, azt tartanám ideálisnak, ha az országban majdnem mindenki sportolna, és a sportág élsportolóit ez a tömeg támogatná, nem feltétlenül közvetlenül, hiszen a tömegsportnak el lehet adni egy csomó terméket, szolgáltatást, ezen cégek pedig szponzorálhatják az élsportolókat, ami jó reklám nekik. Nyugaton többé-kevésbé így is van.

Új hozzászólás Aktív témák