Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • parandroid

    nagyúr

    Vasárnap elmentünk a futócsoporttal intervallumozni. Érdekes megközelítés volt, az edző piramisfutásnak hívta, bár én személy szerint nem láttam benne a piramismintát. :U

    Elvileg 2 km bemelegítés lett volna, de 2 kör után lelőtték, mert addigra már rohadt meleg volt, úgyhogy bemelegítő futógyakorlatokat csináltunk inkább (térdemelés, sarokemelés, szökdelések, ilyesmik). Utána jött a tényleges gyors futás a következő minta szerint: 1000m - 800m - 600m - 400m - 200m - 100m - 50m. Csoportokra osztottuk a népeket tervezett sebesség szerint, mert annyian voltunk, mint az oroszok (asszem amúgy voltak oroszok is, de errefelé a fene sem tudja az ilyesmit pontosan), amivel nem is lett volna gond, mert arra is számítottam, hogy ha az 5p/km-es csoportba állok be, akkor vagy fél perccel úgyis gyorsabbak leszünk, arra viszont kevéssé voltam felkészülve, hogy az a fél perc az 1 perc lesz (természetesen a 4p/km-re tervezett csoport még durvábban tolta), úgyhogy lett egy 3:50-es rekordom 1 km-re. A levezetés kvázi egyéni elbírálás alapján 2-3 ajánlott kör volt, én négyet bevállaltam 6:45 körüli tempóban még, de addigra már elmúlt dél, és tényleg kezdtem megfőni (napvédő krém, sapi, napszemcsi, folyamatos ivás, és fejlocsolás megvolt). A gyors szakaszok között 1,5-2 perces szünetek voltak, ilyenkor állt az óra, szóval magukra a tempós futásokra kaptam egy 4:00-s átlagot a Garmintól. Utána pár önként jelentkezővel jógáztunk egy jót a gyepen nyújtásként.

    A melegtől féltem jobban, de azt egészen jól viseltem, ellenben mára olyan helyeken lett izomlázam, ahol nem is gondoltam volna, hogy ott izom van, vagy hogy azt használom futásnál. A legdurvább a térdhajlatban hátul (bár ott inkább inak vannak, szóval lehet, hogy az csak túlerőltetés, bár érzésre az izomlázhoz van közelebb), illetve a boka környékén, illetve a csípő és a comb találkozásánál kívül, de durván berövidült az extra nyújtás ellenére is a vádlim és a combom is. Ma pihenőnap volt természetesen, de az esti jógaórát azért nem hagytam ki, mindenesetre néhány póznál fel tudtam volna hangosan zokogni...

    Holnap elvileg hosszabb futás jönne, de szerintem az csúszik csütörtökre, és inkább csak tötyögök egy regenerálós 10-12 km-t. :DDD

    Ez a hét mindenesetre inkább lazábbra lesz véve, valószínűleg kéthetente teszek be egy intervallumos edzést (legközelebb kipróbálom a sztenderd sokszor 400-at is), ráadásul azért igyekszem épeszűen csinálni, és mondjuk a 4:00 helyett egy lazább 4:20-4:30-as tempóval próbálkozni, mielőtt sikerül maradandó károsodást okoznom, valamint inkább próbálkozom kb hetente, másfél hetente egyszer hosszabb résztávokkal 1000-2000 métereken, de csak olyan 5:00-5:20 közötti tempóban.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Új hozzászólás Aktív témák