Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • langerius

    csendes tag

    Sziasztok,

    véleményeteket szeretném kérni.

    Sajnos a Briggs motoros Praktikeres 18 éves „Budget” márkájú gépem kezd halódni. Ennek kiváltására keresnék alternatívát.

    Mivel a háznál kb. 500nm-ert kellene nyírni, nem gondolkozom benzinesben, a karbantartás és a szomszédok miatt sem. (nem mintha Ők figyelembe vennék, néha 2 fűnyíróval is nyírnak egyszerre 😊)

    Szóval benzines kilőve, kézit nem akarok ahhoz nagy a terület, marad a vezetékes elektromos, és az akkumulátoros.

    Mindkét változatban néztem alternatívákat, lehetőségeket, ami nekem fontos, hogy mulcsozni tudjon, mert nem nagyon tudom már hova tenni a nyesedéket. (Tudom ahol mulcsozás van ott gyepszellőztetést is kell csinálni, ami megoldott) Jó lenne 37-38 centi feletti vágási képességekkel rendelkezőt, kb. 42 centi lenne az ideális.

    Amiket néztem:

    Vezetékes:

    Makita ELM4121 (gyakorlatilag megfelelne, de szénkefés a motor, jó lenne kifogni egy olyan vezetékest ahol szénkefementes, és mulcsozni is tud, eddig sehol, semmilyen gyártónál nem találtam.
    Akkus
    Makita DLM460PT2 (ez lenne a tökéletes, mulcsozni is tud, szénkefementes, 46cm, fém ház,de hát 175 ezer körül árral elég súlyos. 2*5Ah
    Makita DLM432PT2 (ez kisebb, 43cm, műanyag ház, friss 2020-as modell, mulcsozni is tudna, de meg kell venni a mulcsozó dugót hozzá, amit sehol sem találok a neten, nem tudom hol lehetne venni, és szénkefés a motorja) 137.000,- Ft 2*5Ah
    Einhell GE-CM43 Li (ár/érték arányban szerintem a piacon ez a legjobb, 43 cm, szénkefementes, műanyag ház, mulcsozni tud, 3 év gari háztól házig, de hát Einhell, nem nagyon ismerem a márkát, amazonon olvastam, volt akinek kicsomagolás után el sem indult, de viszont „csak” 120 ezer.
    POWERWORKS P48LM41K4 (Bauhausban kapható, 4Ah akksi, mulcsozni tud, 41 cm, azt nem tudom, hogy szénkefementes vagy nem, de árban nagyon baráti 90.000,- Ft és 10 év gari van rá, de nem ismerem ezt a márkát, nem tudom megbízható e.)

    Kérdéseim:

    1. Mennyire fontos a mulcsozó funkció, mert a neten eltérnek a vélemények róla, borzasztó kényelmes nyírni így mert nem cipeli az ember a puttonyt, főleg akkusnál csak menni kell és pikk-pakk le van nyírva, nem kell nyesedékezni, maximum 5-6 alkalommal gyepszellőztetni.
    Szóval ragaszkodjak ehhez, vagy engedjem el.
    2. Fontos a szénkefementes motor? Mert vezetékesben nem találtam olyat ami mentes lenne, és mulcsozni is tudna. Állítólag kevesebb karbantartást igényel, csendesebb, és jobban húz, tovább bírja a motor, nem nyeklik ki 5 év után.
    3. Megéri ennyivel drágábban az akksis a kényelmet, hogy ne kelljen kábeleket huzogatni, mert itt meg akksikat kell majd 5 évente venni, ami megint költség
    Ha ezek egyike sem fontos, akkor a legjobb vétel egy LIDL-s vagy ALDI gép 30 körül azt mehet.

    De ha van alternatíva, amit tudtok ajánlani, akkor megköszönöm.

    Köszönöm előre is a segítséget és az építő jellegű hozzászólásokat.

  • langerius

    csendes tag

    válasz OPiiPO #3122 üzenetére

    [link]

    szerintem erre gondolt, de vigyázzatok, mert kínai motoros, csak apróbetűvel van odaírva!

    "Kedves Vásárlóink!

    Ezúton tájékoztatjuk Önöket, hogy az újságunkban megjelent információval ellentétben a termék négyütemű Zongshen NP150AE típusú motorral felszerelt.

    Megértésüket köszönjük."

    Mondjuk még az is lehet, hogy jobb mint az új Briggs motorok. :-)

    [ Szerkesztve ]

  • langerius

    csendes tag

    válasz csucsotke #3126 üzenetére

    Van itthon elektromos is a benzines mellett, de azt csak az árok nyírására használom semmi másra, mert 33 cm a sugara, nagyon kicsi, viszont pörgős erős motorja van ahhoz képest pedig kicsi súlya. Úgy néz ki, hogy a Makta DLM460PT2 lesz a befutó, sajnos az ára horror, de van itthon már két Makita akku a csavarozóhoz, de azok csak 3 Ah-ak, ezért meg kell vennem a szettet, ami 175 ezer körül van. De még gondolkozom, hogy kell e mulcsozás, mert ha nem akkor elég a DLM431PT, az 135 ezer körül már megkapható. Igaz ez műanyag házas, de ez engem nem zavar, aztán lehet, hogy elég a DLM382PT2 is, igaz ez csak 38-as sugarú.

  • langerius

    csendes tag

    Sziasztok,
    úgy adódott, hogy fűnyírás közben elszált, a Makita ELM4121-es elektromos fűnyíróm. Szétszedtem nem szénkefés, még bőven van rajta, más lehet a gond, kondi, vagy csapágy, elindulni elindulna de 1-2 mp után leáll a menet.
    Ezzel nyírtam a kis 500nm körüli zöldet, fákkal tarkítva. Viszont gondolkodtam, hoyg befektetnék egy normális benzinesbe. még ha ez a terület „kicsi” neki, tudom 800nm – 100nm felett ajánlottak a benzinesek, de a franc kerülgetné, meg huzogatná már a vezetéket.

    1 kikötés van, normális minőség legyen, ezért eleve kizártam az AL-KO, MZD meg ilyen gyártókat, gondoltam STIHL vagy Husqvarna megfelelő lesz, de kiderült, hogy már ezeket sem BRIGGS motorokkal szerelek, pontosabban Husqvarnánél „saját” motor (HS166A), Stihlnél pedig (EVC 200,3) jelentsen ez bármit is.
    BRIGGS motorral szereltek lennének de csak a másodvonalú gyártóknál. A kérdés, hogy tudtok e ajánlani normális gépet, akár olcsóbb gyártónál, de jól összerakottat, vagy ragaszkodjak a kinézett masinához.
    A Husqvarna lenne szimpatikusabb most „akciós” LC151 157.900,- Ft.
    https://www.andlkft.hu/Husqvarna-LC-151-funyiro?id=1521
    vagy Stihlnél pedig RM248 139.990,- Ft
    https://www.stihl.hu/STIHL-term%C3%A9kek/F%C5%B1ny%C3%ADr%C3%B3-g%C3%A9pek-robotf%C5%B1ny%C3%ADr%C3%B3k-f%C5%B1ny%C3%ADr%C3%B3-traktorok-gyepszell%C5%91ztet%C5%91k/Benzinmotoros-f%C5%B1ny%C3%ADr%C3%B3-g%C3%A9pek/Benzinmotoros-f%C5%B1ny%C3%ADr%C3%B3-g%C3%A9pek-2-es-sorozat/2147614-97229/RM-248.aspx
    Önjáró nem kellene, mert tagolt fás terület van, nem is nagy méretű, de csapágyazott kereket jó lenne ha lenne, illetve oldalkidobás még ami jöhet.
    Vagy legyen a harmadik út, olcsóbb gyártó, de BRIGGS motor?
    Köszönöm

  • langerius

    csendes tag

    LC 151-es Husqvarna lett, még csak be lett üzemelve, masszív kis gépnek tűnik!

    Köszönöm a tanácsot mindenkinek!

Új hozzászólás Aktív témák